Wenezuela i Algieria ponownie wyrażają chęć wspólnego pójścia naprzód

Wenezuela i Algieria ponownie wyrażają chęć wspólnego pójścia naprzód

Minister spraw zagranicznych Wenezueli Ivan Gil poinformował o tym za pośrednictwem swojego konta na Twitterze po spotkaniu z algierskim ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Mohamedem Abdelem Hafidem Heni, który przybył do Republiki Boliwariańskiej dzień wcześniej.

Gill wyjaśnił, że delegacje obu krajów pracowały nad przeglądem ponad 20 projektów umów o współpracy w dziedzinie rolnictwa, transportu lotniczego, handlu, nauki i technologii, turystyki, przemysłu oraz szerokiej współpracy na polu politycznym.

Powtórzył również zaproszenie prezydenta Nicolasa Maduro skierowane do swojego algierskiego odpowiednika Abdelmadjida Tebboune do odwiedzenia Caracas i zauważył, że według ministerstwa spraw zagranicznych jesteśmy „najlepszymi przyjaciółmi w całej historii”.

Abdel Hafeez Hani zaznaczył, że spotkanie w Wenezueli było wyrazem wagi relacji między obydwoma krajami w wymiarze politycznym, gospodarczym i handlowym.

I miał na myśli to, że ta mieszana komisja wysokiego szczebla, która zajmuje się wszystkimi sprawami interesującymi oba kraje, pozwoli na promocję i wzmocnienie stosunków dwustronnych.

Zwrócił uwagę, że Caracas i Algieria utrzymywały stosunki przez 52 lata, a wraz z przybyciem przywódcy Hugo Chaveza (1954-2023) stosunki te znacznie się rozszerzyły wraz z rozwojem oficjalnych wizyt roboczych, dwoma spotkaniami w celu konsultacji politycznych oraz odbyciem trzy komisje mieszane. fontanna.

Obejmuje również wymianę delegacji, spotkania prezydenckie na forach wielostronnych i mechanizmy koordynacji Południe-Południe, a także inne spotkania na wysokim szczeblu i techniczne.

Oba kraje podpisały dotychczas 28 dokumentów prawnych, w tym umowy, protokoły ustaleń i programy współpracy, między innymi w dziedzinie politycznej, kulturalnej, energetycznej, handlowej, naukowej, komunikacyjnej, prawnej, transportowej, edukacyjnej i wyborczej.

Prezydent Nicolás Maduro przybył z oficjalną wizytą do tego północnoafrykańskiego kraju w czerwcu ubiegłego roku w ramach Eurasia Tour, kiedy to ponownie powołano wspólną komisję wysokiego szczebla obu krajów w celu sporządzenia mapy współpracy przynoszącej obopólne korzyści .

lam/jcd

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *