Wenezuela informuje, że udaremniła próbę sabotażu rafinerii El Palito

Wenezuela informuje, że udaremniła próbę sabotażu rafinerii El Palito

El Aissami oznajmił, że planowany sabotaż miał na celu spowodowanie katastrofalnych szkód w rafinerii El Palito. Zdjęcie: WiceWenezuela.

Wenezuelski rząd potępił w sobotę próbę sabotażu systemu elektrycznego rafinerii El Palito w gminie Puerto Cabello w stanie Carabobo. Wiceszef Sektora Gospodarki i Minister Ropy Naftowej Tarek El-Aissami powiedział, że sabotażu dokonano z rozkazu ustępującego rządu kolumbijskiego prezydenta Ivana Duque.

„Chcemy poinformować Wenezuelę i ludzi na całym świecie, że zanegowaliśmy rzekomy akt sabotażu, który miał na celu spowodowanie katastrofalnych szkód w placówce PDVSA (Petróleos de Venezuela)” – ogłosił El Aissami na swoim koncie na Twitterze.

Wenezuelski minister stwierdził w komentarzach wyemitowanych przez Wenezuelę Telewizji: „Dzisiaj udało nam się zneutralizować próbę sabotażu systemów ochronnych rafinerii El Palito (…) Celem tego sabotażu było spowodowanie wybuchu wewnątrz tego obiektu. „

Al-Aysami ujawnił, że w ramach planu naruszono systemy ochronne, aby w razie awarii doszło do tłumienia i wybuchu z niewypowiedzianymi skutkami w głównym zakładzie.

Wpłynie to nie tylko na usługi elektryczne, ale także zagrozi życiu pracowników naftowych.

Minister wskazał, że w obliczu tego sabotażu wydano rozkazy podwojenia środków bezpieczeństwa w rafinerii.

Jak informowaliśmy, prace eksperckie trwają nad całym systemem elektrycznym i innymi systemami operacyjnymi, aby „zapewnić stabilność działania i kontynuować produkcję paliwa dla naszych ludzi”.

El Aissami wezwał pracowników naftowych, aby pozostawali „w stanie wysokiej gotowości we wszystkich produktywnych obszarach naszego przemysłu, aby przeciwdziałać brutalnym zarzutom ustępującego rządu Kolumbii”.

Ostrzegł, że istnieje „obsesja naszego przemysłu na punkcie wyrządzenia nam krzywdy”.

(Z informacjami od TeleSur)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.