Wenezuela obchodzi rocznicę swojego pierwszego krzyku niepodległościowego – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Chwała odważnym ludziom, których kraj bronił. Po 211 latach historycznego okrzyku, który odbijał się echem na świecie, mówiąc: Wenezuela jest antyimperialistyczna, zostaliśmy napełnieni tą siłą, która zapoczątkowała ścieżkę wolnościowej i suwerennej chwały; Prezydent napisał na portalu społecznościowym Twitter.

Minister Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Pokoju Carmen Melendez przewodniczyła w poniedziałek uroczystościom upamiętniającym 211. rocznicę wyzwolenia, które odbyły się w kompleksie Foro Libertador Memorial w Caracas.

Melendez zapewnił, że w urodziny tego kraju Wenezuela twardo walczy o kontynuację wolności, suwerenności i niepodległości.

Tytuł podkreślał wagę pamiętania o ideałach wenezuelskich bohaterów, którzy w tym dniu walczyli o narodową niepodległość.

19 kwietnia 1810 r. Sobór w Caracas, przy wsparciu ludzi i sektorów sił zbrojnych, duchowieństwa i inteligencji, odwołał gubernatora i naczelnego wodza Vicente Imparana oraz innych wysokich rangą urzędników hiszpańskich.

Wydarzenia te zapoczątkowały walkę o niepodległość Wenezueli od hiszpańskiego reżimu kolonialnego.

M / whoop

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *