Wenezuela oferuje pomoc w powstrzymaniu zabójstw liderów społecznych w Kolumbii

Wenezuela oferuje pomoc w powstrzymaniu zabójstw liderów społecznych w Kolumbii
Zdjęcie aktowe ministra spraw zagranicznych Wenezueli Felixa Plasencii. EFE / Anush Janabian

Caracas, 28 grudnia (EFE). – Wenezuelski minister spraw zagranicznych, Felix Plasencia, zaoferował we wtorek współpracę kraju karaibskiego agencjom ONZ w celu skoordynowania „odpowiedzi humanitarnej”, aby położyć kres „ludobójstwu”. Obrońca praw człowieka w Kolumbii.
„Nasz kraj oddaje się do dyspozycji odpowiednich agencji ONZ, aby koordynować pomoc humanitarną, która kładzie ostateczny kres systematycznej eksterminacji obrońców praw człowieka z czysto politycznych powodów” – powiedział Placencia na swoim koncie na Twitterze.
Minister spraw zagranicznych podkreślił, że co cztery dni na terytorium Kolumbii dochodzi do „masakry”, a co dwa dni „mordują przedstawiciela przywódców tego bratniego kraju”.
„Osobowości są przytłaczające, a współwinna cisza wokół tej tragedii jest hańbą dla wszystkich demokracji w regionie” – dodał.
9 grudnia kolumbijskie Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowało, że do tej pory w Andyjskim kraju w 2021 r. zginęło 130 przywódców społecznych i obrońców praw człowieka, w porównaniu ze 183 popełnionymi w tym samym okresie w 2020 r.
„Chociaż liczba ta jest niższa niż liczba przypadków odnotowanych w zeszłym roku, działania nielegalnych grup zbrojnych przeciwko tej populacji pozostają niepokojące dla Biura Rzecznika Praw Obywatelskich” – powiedział śledczy Carlos Camargo.
Według danych z tego roku, 85% zabitych to mężczyźni, a 19 obrońców kobiet zostało zabitych, ponadto 75% morderstw miało miejsce w 8 departamentach, które pokrywają się z Antioquią i Korytarzem Pacyfiku, jednym z najbardziej dotkniętych obszarów. poprzez odnowioną przemoc.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *