Wenezuela podejmuje zdecydowane kroki w celu otwarcia granicy z Kolumbią – Radio Florida, wiadomości i bieżące wydarzenia z Florydy

CARACAS, 1 WRZEŚNIA – Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył, że jego kraj podejmuje zdecydowane kroki na rzecz stopniowego, owocnego i szczęśliwego otwarcia ponad 2200 km granicy z Kolumbią.

Podczas owocnego dnia w Monagach prezydent ogłosił, że oba kraje współpracują ze sobą na rzecz stopniowego otwierania tego rozległego regionu.

Stwierdził, że wyspecjalizowane komitety techniczne już pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa i przemieszczenia mieszkańców z jednej strony na drugą, oprócz ceł.

Długa granica dzieląca oba kraje była w ostatnich latach przedmiotem napięć, gdy kolumbijskie grupy przestępcze wkraczały, by atakować władze Wenezueli i spokój obywateli.

Wenezuela i Kolumbia przywróciły w tym tygodniu stosunki polityczne i dyplomatyczne po trzyletniej przerwie, decyzją Maduro w obliczu agresywności prezydenta Ivana Duque (2018-2022).

Odnosząc się do produkcji żywności, powiedział: „Wenezuela będzie w światowym centrum produkcji żywności!”

Zauważył, że jest wielu inwestorów z Argentyny, Urugwaju, Brazylii, Kolumbii, Turcji i Iranu, którzy chcą przyjechać i powiedzieć im, że jest to ziemia pod produkcję żywności – powiedział.

Głowa państwa ujawniła, że ​​do końca 2022 roku Wenezuela pobije rekord w produkcji soi, kukurydzy, fasoli i innych produktów, a aspiracją na trzy lata od teraz jest eksploatacja 250 tys. państw. Naród.

W innej części swojego przemówienia Maduro potępił spisek mniejszości, tych samych, które domagały się sankcji, przeciwko ożywieniu gospodarczemu.

Powiedział, że poświęcili się bojkotowaniu gospodarki i powinniśmy poświęcić się jej produkcji i opiece, abyśmy „nie powrócili do anarchii, produktu reżimu wojny i prześladowań”.

Sondaż ze środy ujawnił, że większość Wenezuelczyków, 57,3 procent, uważa, że ​​gospodarka kraju uległa poprawie i przypisuje te wyniki administracji prezydenta Maduro.

(LL)

Udostępnij w sieciach społecznościowych

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.