Wenezuela potwierdza swoją solidarność z Saint Vincent i Grenadynami

Wenezuela potwierdza swoją solidarność z Saint Vincent i Grenadynami

14 kwietnia 2021, 18: 5Caracas, 14 kwietnia (Prensa Latina) Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro powtórzył dziś solidarność, wsparcie i współpracę swojego rządu z Saint Vincent i Grenadynami, w świetle skutków erupcji wulkanu La Soufriere.

Wiedz, że zawsze będziesz miał pomocną dłoń, zwłaszcza w trudnych czasach, powiedział Prezydent w swoim przesłaniu do narodu karaibskiego, opublikowanym na portalu społecznościowym Twitter.

W poniedziałek po południu boliwijski okręt marynarki wojennej Goajira T-63 przybył do Saint Vincent i Grenadyny z 20 tonami pomocy humanitarnej wysłanej przez państwo wenezuelskie w celu wsparcia opieki dla osób dotkniętych aktywnością wulkaniczną.

Przesyłka obejmowała 17 000 litrów wody pitnej, niepsującą się żywność, koce, prześcieradła, materace, hamaki i artykuły higieny osobistej – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Karaibów, Raul Lee Cosi, który udał się do dotkniętego kraju, aby współpracować w akcji pomocy. .

Wenezuela wysłała również multidyscyplinarny zespół 15 ekspertów z humanitarnej grupy zadaniowej Simona Bolivara w celu wspierania ewakuacji, badań, opieki przedszpitalnej i pomocy technicznej.

Wiceminister Wenezueli ogłosił, że okręt marynarki Boliwariańskiej będzie do dyspozycji Saint Vincent i Grenadyny w celu ustanowienia mostu morskiego z różnymi wyspami i krajami wschodnich Karaibów, takimi jak Saint Lucia i Dominika, w celu transportu zaopatrzenia.

Eksperci opisali ostatnią erupcję La Soufriere w środę jako potężny podmuch, który zwiększył jego aktywność, ponieważ wyrzucono stałą lawę, popiół i gorące gazy.

Narodowa Organizacja Zarządzania Kryzysowego potwierdziła istnienie strumieni piroklastycznych po wschodniej stronie wulkanu, które tworzą grupy różnych wydalonych materiałów, które szybko się poruszają i spalają wszystko na swojej drodze.

msm / wup

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *