Wenezuela prowadzi operacje na granicy z Kolumbią – Escambray

Wenezuela prowadzi operacje na granicy z Kolumbią - Escambray
Strategia obronna zastosowana przez dowództwo wojskowe pozostawiła dziewięciu nieregularnych. (Zdjęcie: PL)

10 kwietnia Wenezuelskie Siły Zbrojne pozostały wzdłuż granicy z Kolumbią w ramach operacji Bolivarian Shield, podczas której zostały rozmieszczone Siły Szybkiego Działania.

W następstwie ataków kolumbijskich nieregularnych grup na miasto La Victoria, 21 marca, Dowództwo Operacji Strategicznych Boliwariańskich Narodowych Sił Zbrojnych (SAFANB) rozmieściło swoje siły w stanie Apure i wzmocniło obserwację we wszystkich obszarach przygranicznych z sąsiedztwem. kraj.

W ramach działań powstrzymujących Dowództwo Wojskowe uruchomiło specjalny obszar zintegrowanych operacji obronnych, obejmujący trzy gminy i ponad 700 kilometrów od linii granicznej, pod dowództwem generała dywizji Javiera Beniteza Marano.

W oficjalnych doniesieniach stwierdzono również, że Pierwsza Zintegrowana Czarna Brygada nr 94, którą dowodzi generał brygady Wilfredo Alexandre Medrano, po kilku dniach konfrontacji gwarantuje spokój obywatelom oraz prowadzi operacje poszukiwawczo-aresztowe.

Strategia obronna zastosowana przez dowództwo wojskowe pozostawiła saldo dziewięciu nieregularnych zabitych i 33 rannych z wojskowego wymiaru sprawiedliwości, a także sześć zniszczonych obozów i 16 improwizowanych ładunków wybuchowych na teatrze działań.

Rząd Wenezueli zwrócił się do Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) o przekazanie FANB swojej wiedzy w celu usunięcia i wyłączenia tych urządzeń.

W międzyczasie ośmiu członków sił zbrojnych Wenezueli zostało zabitych, a 34 innych zostało rannych, z których 21 zostało zwolnionych z powodów zdrowotnych.

Ze swojej strony prezydent Nicolas Maduro potępił eskalację agresji na granicach z Kolumbią w celu stworzenia scenariusza konfrontacji między dwoma krajami Ameryki Południowej.

Prezydent podkreślił, że kolumbijskie służby wywiadowcze i armia koordynują działania z niektórymi z tych nieregularnych grup, o których się odwołują, z zadaniami do wykonania na terytorium Wenezueli, w koordynacji z Dowództwem Południowym Stanów Zjednoczonych.

W międzyczasie minister spraw zagranicznych Jorge Ariza wezwał Radę Bezpieczeństwa i Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa do zbadania skutków wtargnięć grup nieregularnych, a także do podjęcia mediacji z Bogotą w celu otwarcia kanału komunikacji w celu zabrania głosu. Sytuacja na granicy.

W oświadczeniach dla Radia Etihad szef sztabu Ciuvanepa, Remigio Ceballos, opisał złożone warunki geograficzne regionu, który, jak powiedział, został opuszczony przez armię kolumbijską na łaskę sił paramilitarnych, bojowników, handlarzy narkotyków i wszelkich nielegalnych osób. Grupa, która chce działać bez kontroli.

Potwierdził również lojalność związku wobec kraju i jego zaangażowanie w obronę suwerenności narodowej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *