Wenezuela wzywa Unię Europejską do zniesienia sankcji i zapewnia pomoc w przezwyciężeniu kryzysu energetycznego

Wenezuela wzywa Unię Europejską do zniesienia sankcji i zapewnia pomoc w przezwyciężeniu kryzysu energetycznego

– zapytał w czwartek minister spraw zagranicznych Wenezueli Carlos Faria UE znosi sankcje dla WenezueliI pokazał gotowość swojego kraju do pomocy Unii Europejskiej w złagodzeniu kryzysu energetycznego, przed którym stoi kontynent.

Podczas przemówienia na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej, Grupy Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz Unii Europejskiej (CELAC-UE) w Buenos Aires, Faraya UE wezwała do nieprzedłużania jednostronnych sankcji wobec WenezueliWedług oświadczenia wenezuelskiej dyplomacji.

Mamy uprowadzone, skradzione, zablokowane zasoby w instytucjach bankowych państw członkowskich UE. Mamy złoto skonfiskowane przez bank w Europie, Bank of England. Nie mogliśmy kupić szczepionek, kiedy ich najbardziej potrzebowaliśmy, a tutaj mówimy o prawie do życia i szacunku do życia. Wzywam do ponownego rozważenia tego, drodzy ministrowie spraw zagranicznych.

Jednak wenezuelski dyplomata wyraził się Gotowość kraju do pomocy Brukseli w obliczu kryzysu zagrażającego staremu kontynentowidostarczanie gazu i paliwa oraz wielokrotne potwierdzanie ofert składanych przez prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro.

„Oczywiście na zasadzie wspólnego handlu, na równych warunkach i korzyściach”Wiesz, że w naszym kraju działają dwie ważne europejskie firmy energetyczne i czekamy, aż ci, którzy dyktują środki przymusu, dadzą im zgodę na sprzedaż węglowodorów – powiedział Faria.

Nie porwaliśmy ani nie ukradliśmy żadnej Twojej własności w naszym krajuWręcz przeciwnie, są dobrze zabezpieczone i gotowe do dalszej pracy.

Freya wykorzystał swoje przemówienie, aby wezwać kraje europejskie do potępienia embarga na ropę i zjednoczenia wysiłków w celu odzyskania kontroli nad „Zdrowa wymiana handlowa była zawsze obecna” między wenezuelskim przemysłem naftowym a europejskimi koncernami naftowymi. „Jesteśmy gotowi do ponownego nawiązania nowego związku” – powiedział.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *