Wenezuela zacieśnia współpracę strategiczną z Koreą Północną, Chinami i Angolą

Wenezuela zacieśnia współpracę strategiczną z Koreą Północną, Chinami i Angolą

(EFE). Wenezuela wzmocniła w poniedziałek stosunki współpracy z Koreą Północną, Chinami i Angolą w różnych „strategicznych” dziedzinach, powiedział minister spraw zagranicznych tego karaibskiego kraju.

Minister spraw zagranicznych Wenezueli Carlos Faria powiedział w komunikacie prasowym, że minister spraw zagranicznych Wenezueli Carlos Faria spotkał się z ambasadorem Korei Północnej Ri Song Gilem w celu „wzmocnienia stosunków współpracy i przyjaźni między dwoma krajami”.

Spotkanie, które odbyło się w siedzibie MSZ w Caracas, „sprzyjało dyplomatom ocenie stosunków dwustronnych i poświadczaniu wzajemnego wsparcia w obszarach wielostronnych”.

List kontynuował: „Ofiarom jednostronnych środków przymusu nałożonych przez imperializm Stanów Zjednoczonych, więzi między Caracas a Pheniam zostały wzmocnione dzięki strategicznej i politycznej wizji przywódcy Hugo Cháveza Fríasa, którą kontynuuje prezydent Nicolas Maduro”.

Faria odbyła również spotkanie z ambasadorem Chin Li Baorongiem, którego celem było zacieśnienie relacji między obydwoma krajami i promocja wymiany handlowej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wenezueli poinformowało o spotkaniu za pośrednictwem Twittera, w którym wyjaśniło, że spotkanie urzędników odbyło się „w celu dalszego zacieśniania stosunków dwustronnych”, obejmujących współpracę gospodarczą w różnych dziedzinach.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało kilka zdjęć ze spotkania, nie podając szczegółów poruszanych na spotkaniu zagadnień.

Chociaż zarząd Wenezueli nie określił jeszcze zakresu rozległego handlu między Wenezuelą a Chinami, poinformował o sojuszach w dziedzinie zdrowia, komunikacji, ropy naftowej i innych źródeł energii, górnictwa, obronności, finansów i kultury, między innymi i „na wszystkich poziomach”. .

Faria i jego chiński odpowiednik Wang Yi potwierdzili pod koniec czerwca przyjazne stosunki między dwoma krajami i „wolę” wzmocnienia ich strategicznych relacji.

Przy tej okazji obaj urzędnicy przeprowadzili rozmowę telefoniczną, w której Faria poparła wolę prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro dalszego wzmocnienia relacji strategicznych i wzajemnej współpracy.

Rozmowa odbyła się przy okazji obchodów 48. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Wenezuelą, która według Baoronga jest w „najlepszym momencie w historii”.

Z kolei wiceminister Afryki Jurij Pimentel na spotkaniu z nowym konsulem generalnym Angoli w Wenezueli Mario Domingosem Simao poparł wolę rządu Nicolasa Maduro „wzmocnienia przyjaznych stosunków” z Angolą. Kraj Ameryki Południowej.

W innym komunikacie prasowym MSZ dodał, że urzędnicy „uzgodnili na spotkaniu potrzebę przyspieszenia i wzmocnienia różnych istniejących projektów w dziedzinie edukacji i energetyki, a także nawiązania sojuszy w dziedzinie rolnictwa”.

________________________

Współpraca z naszą firmą:

Zespół 14 mediów Jest zaangażowana w prowadzenie poważnego dziennikarstwa, które odzwierciedla głęboką rzeczywistość Kuby. Dziękujemy za przyłączenie się do nas na tej długiej drodze. Zapraszamy do dalszego wsparcia, ale tym razem Zostań członkiem naszego magazynu. Razem możemy dalej zmieniać prasę na Kubie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.