Wenezuelskie Kolegium Elektorów przeprowadziło audyt komunikacyjny

Wenezuelskie Kolegium Elektorów przeprowadziło audyt komunikacyjny

Wenezuelska Narodowa Rada Wyborcza (CNE) przeprowadziła dziś audyt sieci transmisji wyników wyborów, który jest jedną z ostatnich procedur weryfikacyjnych przed jutrzejszymi niedzielnymi wyborami.

Działalność miała miejsce w zakładach Compañía Anónima Nacional Telefonos de Venezuela (Cantv) w Los Palos Grandes w Caracas.

W konferencji wzięli udział audytorzy, technicy CNE, przedstawiciele firm telekomunikacyjnych, członkowie pozarządowych organizacji monitorujących wybory oraz obserwatorzy międzynarodowi.

Podczas operacji pokazano konfiguracje serwerów dostępowych i routerów zlecającego, zabezpieczone alfanumerycznymi kodami zabezpieczającymi (hashe), zweryfikowane i obserwowane przez audytorów, zgodnie z oficjalnymi informacjami.

Pobrano również tzw. białą listę, na którą składa się 7402 linii telefonicznych (stacjonarnych i komórkowych), jedynych linii, które zostały zatwierdzone i przeznaczone do wyłącznego użytku w tej działalności wyborczej.

W ramach tych głosowań Krajowa Rada Wyborcza przeprowadziła aż 17 audytów całego systemu, które zostały zatwierdzone przez przedstawicieli sił politycznych oraz obserwatorów i obserwatorów międzynarodowych.

wszystko jest gotowe

Ponad 21 milionów wyborców wezwano w tę niedzielę do urn, by zagłosować na 23 gubernatorów i 335 burmistrzów, a także członków stanowych legislatur i rad miejskich.

W demokratycznym wydarzeniu uczestniczy ponad 70 000 kandydatów reprezentujących 34 partie krajowe, 52 partie regionalne i szereg organizacji tubylczych.

Najwyższy organ wyborczy poinformował dzień wcześniej, że stworzono warunki do rozwoju prawa wyborczego, kiedy pod koniec tego piątku zakończono instalację 99 procent z ponad 30 tys. kabin do głosowania w 14 tys. .

W apelu do narodu wenezuelskiego prezydent Nicolas Maduro wezwał naród do skorzystania z prawa do głosowania w niedzielnych wyborach, aby przyspieszyć umocnienie pokoju i ożywienie gospodarcze.

Podczas rozmowy telefonicznej z Venezolaną de Televisión w sprawie zakończenia kampanii, głowa państwa podkreśliła siłę systemu wyborczego w kraju, podkreślając, że kraj zademonstruje demokrację w wyborach regionalnych i samorządowych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *