Wezwanie do globalnego konwoju przeciwko amerykańskiej blokadzie Kuby

Wezwanie do globalnego konwoju przeciwko amerykańskiej blokadzie Kuby

Dziś ruch Solidarności Puentes de Amor wezwał do stworzenia nowego globalnego konwoju przeciwko amerykańskiej blokadzie Kuby 31 lipca, którego centrum będzie miasto Miami.

W apelu, który był transmitowany na portalach społecznościowych, grupa kierowana przez profesora Carlosa Lazo wezwała wszystkich ludzi dobrej woli do przyłączenia się do tej inicjatywy na rzecz kubańskiej rodziny.

Chodźmy razem, głosił film audiowizualny zamieszczony w Internecie przez Puentes de Amor, powtarzając w oświadczeniu: „Precz z embargiem na Kubę! „

Uczestnicy karawany spotkają się w niedzielny poranek na obszarze Coral Gables, wydarzeniu, które będzie powtarzane w różnych miastach w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach takich jak Kanada, Meksyk, RPA, Belgia, Argentyna, Brazylia, Włochy, Japonia, Hiszpania, pośród innych.

W ostatni weekend każdego miesiąca prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden jest wielokrotnie proszony o zniesienie wszystkich sankcji wobec Kuby i usunięcie jednostronnej blokady, którą rządy Białego Domu nakładają na wyspę od ponad sześciu dekad. Czy to Demokraci czy Republikanie.

Puentes de Amor jest częścią narastającej fali na terytorium Ameryki Północnej i poza nim, domagającej się zakończenia blokady i podążania ścieżką porozumienia obu stron.

Biden obiecał odwrócić nieudaną politykę wobec Kuby swojego poprzednika, Donalda Trumpa, ale 18 miesięcy po jego wstąpieniu do pałacu wykonawczego nie było żadnych oznak w tym kierunku.

16 maja administracja demokratyczna ogłosiła pewne dobrze przyjęte środki dotyczące wiz, regularnej imigracji, lotów do prowincji kubańskich, przekazów pieniężnych i zmian w przepisach dotyczących transakcji z sektorem niepaństwowym; Ale nie dotknęli istoty oblężenia.

Władze kubańskie wyraziły w tym względzie, że jest to ograniczony krok we właściwym kierunku, ale deklaracje w ogóle nie modyfikują embarga ani głównych środków duszenia gospodarczego podejmowanych przez Trumpa.

W tym sensie Hawana potępiła zachowanie list podmiotów, wobec których zastosowano dodatkowe środki przymusu oraz nieuchylenie nałożonego na Amerykanów zakazu podróżowania.

Nie odzwierciedla też arbitralnego i oszukańczego umieszczenia Kuby na liście Departamentu Stanu krajów rzekomo sponsorujących terroryzm.

Kubańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegło, że powyższe jest jedną z głównych przyczyn trudności, jakie kraj karaibski napotyka w swoich transakcjach handlowych i finansowych w wielu częściach świata.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.