WHO: Świat „przechodzi przez niebezpieczną fazę i właśnie przeszedł tragiczną fazę 4 milionów zgonów z powodu Covid-19”

Według danych, wirus Covid-19 pochłonął już ponad cztery miliony ludzi na całym świecie od początku pandemii, ale faktyczna liczba zgonów z powodu choroby może być znacznie wyższa, powiedział dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Środa. Tedros Adhanom Ghebreyesus.

„Świat znajduje się w niebezpiecznej fazie tej epidemii. Właśnie przeszliśmy tragiczny etap, który to cztery miliony zgonów odnotowanych przez Covid-19” – powiedział Ghebreyesus podczas konferencji prasowej w Genewie (Szwajcaria). Skrytykował również istniejące nierówności w kampaniach szczepień między krajami bogatymi i biednymi oraz wezwał do większej współpracy międzynarodowej w celu zwalczania epidemii „z etycznego, epidemiologicznego i ekonomicznego punktu widzenia”.

„Krajowe szczepionki”

Szef Światowej Organizacji Zdrowia obwinił, że „niektóre kraje o wysokim zasięgu szczepień planują wdrożyć dawki przypominające i znieść ograniczenia lub uczynić je bardziej elastycznymi, tak jakby epidemia już się skończyła”. Jednak ze względu na bardziej zaraźliwe warianty COVID-19 i „rażące nierówności” w szczepieniach, wiele krajów „we wszystkich regionach świata odnotowuje gwałtowny wzrost przypadków koronawirusa i hospitalizacji”.

Doprowadziło to do „poważnego braku tlenu i leczenia”, co z kolei „powodowało falę zgonów w niektórych częściach Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej”. Szczepionkowy nacjonalizm, w którym kilka krajów ma więcej [de los fármacos]Jest to moralnie nie do utrzymania i nieskuteczna strategia zdrowia publicznego przeciwko wirusowi układu oddechowego, który szybko mutuje i staje się coraz bardziej skuteczny w przenoszeniu z jednej osoby na drugą”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *