Wiadomości, ataki odwetowe USA w Iraku i Syrii, napięcia na Bliskim Wschodzie i nie tylko

Wiadomości, ataki odwetowe USA w Iraku i Syrii, napięcia na Bliskim Wschodzie i nie tylko

Izrael twierdzi, że „setki” jego samolotów mogłoby zaatakować Liban w przypadku wojny, przenosi dywizję z Gazy na front północny

Dym unosi się nad przygraniczną wioską Chiam w południowym Libanie podczas izraelskiego bombardowania 7 lutego 2024 r. Źródło: Rabie Daher/AFP via Getty Images

Izraelskie Siły Powietrzne ogłosiły w czwartek, że dziesiątki ich samolotów rozmieszczonych nad Libanem mogą „zamienić się w setki” gotowych do działania w ciągu kilku minut od wystrzelenia.

„Dziesiątki samolotów działających obecnie na niebie Libanu to tylko część naszych możliwości. Izraelski generał dywizji powiedział: „Zamierzam, gdy tylko wydany zostanie rozkaz, te dziesiątki zamienią się w setki samolotów zdolnych do wykonania wszystkich misji w ciągu kilku minut, od chwili rozpoczęcia operacji na niebie Libanu”. Siły Powietrzne, Tomer Bar, przed żołnierzami.

Barr powiedział, że gdyby w Libanie wybuchła wojna, „termin„ atak ”nie w pełni wyraża, co by się stało”.

„Będą miały miejsce ogromne i znaczące ataki, wymierzone w setki miejsc jednocześnie, nawet w głąb kraju: Tyr, Sydon, Bejrut i Liban”. [Valle] Dodał generał.

Armia izraelska podała w oddzielnym oświadczeniu, że wykryto „serię ostrzału” podczas przekraczania Libanu do północnego Izraela, dodając, że jej artyleria „trafiła w źródła ognia”.

W poprzednim oświadczeniu armia izraelska stwierdziła, że ​​żołnierze, którzy walczyli w Gazie, szkolą się obecnie do walki na froncie północnym.

Armia izraelska oświadczyła: „36 Dywizja, ofensywna dywizja Dowództwa Północy, zakończyła intensywną operację bojową w Gazie, podczas której żołnierze dywizji wyrządzili znaczne szkody zdolnościom organizacji terrorystycznej Hamas”.

Dodał: „Teraz dywizja intensyfikuje przygotowania do planów operacyjnych przeciwko wrogowi północnemu, czy to w defensywie, czy w ofensywie”.

To zdjęcie wykonane 8 lutego 2024 roku z okolic Marjayoun w południowym Libanie przedstawia rakietę wystrzeloną w pobliżu Kfar Shuba i przechwyconą przez izraelski system obrony przeciwrakietowej. Fotografia: Rabeh Daher/AFP za pośrednictwem Getty Images

Armia izraelska dodała, że ​​szkolenie obejmowało „ćwiczenia sił piechoty pancernej, inżynierii bojowej i artylerii przeciwko północnemu wrogowi, na podstawie doświadczeń z operacji lądowych w Gazie”.

Dodał, że ćwiczenia pomogą żołnierzom „przystosować się do walk na północy, uwzględniając różne wyzwania związane z terenem i wrogiem”.

W oświadczeniu stwierdzono, że w Północnym Centrum Szkoleniowym przeprowadzono dotychczas ponad 50 manewrów batalionowych i ponad 120 tajnych manewrów.

Izraelskie samoloty regularnie pojawiają się na niebie Libanu. Według AirPressure.info w ciągu ostatnich 16 lat w libańskiej przestrzeni powietrznej znalazło się 22 355 izraelskich samolotów wojskowych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *