Wiadomości, ataki odwetowe USA w Iraku i Syrii, napięcia na Bliskim Wschodzie i nie tylko

Wiadomości, ataki odwetowe USA w Iraku i Syrii, napięcia na Bliskim Wschodzie i nie tylko

IDF przeprowadziły skoordynowaną operację błyskawiczną w Rafah w celu uwolnienia zakładników

Według rzecznika izraelskiej armii Daniela Hagari siły izraelskie koordynowały błyskawiczną operację naziemną i powietrzną na cele Hamasu w Rafah, aby zapewnić uwolnienie dwóch zakładników.

Hagari powiedział, że podczas wspólnej operacji odzyskiwania sił izraelskiej armii, sił bezpieczeństwa i specjalnych sił policji, Specjalnej Jednostki Policji, znaleźliśmy Louisa Haara i Fernando Marmana, którzy zostali porwani przez Hamas 7 października w Nir Yitzhak. Konferencja prasowa w poniedziałek. „Izraelskie Siły Powietrzne we współpracy z Dowództwem Południa zapewniły osłonę powietrzną i falę ataków”.

Hajjari powiedział, że tajna operacja z ekstrakcją pod ostrzałem rozpoczęła się o 1:49 czasu lokalnego, a towarzyszące jej naloty rozpoczęły się minutę później o 1:50.

Dodał: „O godzinie 01:49 siły specjalne weszły do ​​budynku znajdującego się w samym sercu miasta Rafah”. „O godzinie 01:50 osłona powietrzna zainicjowała ruchy Sił Powietrznych i Dowództwa Południa, aby umożliwić siłom wycofanie się i zaatakowanie terrorystów Hamasu w okolicy”.

Hajari dodał, że izraelskie siły specjalne „objęły dwóch zakładników i broniły ich ciałami”, gdy byli atakowani przez porywaczy przetrzymywanych na drugim piętrze budynku.

Hajri dodał, że w ciągu kilku minut obaj zakładnicy zostali wzięci pod ogień przez bojowników Hamasu, a następnie przeniesieni do „bezpiecznego miejsca” w Rafah, aby otrzymać opiekę medyczną. Następnie przewieziono ich helikopterem z Gazy do Centrum Medycznego Sheba w Tel Haszomer.

„Zostali celowo przetrzymywani w środku dzielnicy cywilnej, w budynku cywilnym, aby uniemożliwić nam ich uratowanie” – powiedział w późniejszym oświadczeniu wydanym w języku angielskim. „Ale tak się stało”. Dodał: „Ta misja ratunkowa podkreśla znaczenie naszej operacji naziemnej w Gazie, w tym w Rafah, jeśli pozwolą na to warunki”.

Hagari twierdziła również, że „złożoną” operację planowano „od dawna”.

„To był bardzo napięty i ekscytujący wieczór” – dodał.

Po izraelskich nalotach na Rafah palestyński Czerwony Półksiężyc również poinformował, że w nocnych atakach zginęło ponad 100 osób. Uważa się, że pod gruzami zawalonych budynków wciąż uwięzionych jest więcej osób.

Przetłumaczone przez Michaela Rosenblatta i Mike'a Schwartza z CNN. Dodatkowe raporty Abeera Salmana.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *