Wiadomości, walki w Gazie, ofiary śmiertelne i nie tylko

Wiadomości, walki w Gazie, ofiary śmiertelne i nie tylko

„Spodziewaliśmy się, że w każdej chwili umrzemy”: mieszkańcy Gazy opisują ucieczkę Khana Yunisa w miarę rozszerzania się działalności Izraela

Palestyńczycy wysiedleni z miasta Khan Yunis w wyniku izraelskich ataków, 22 stycznia 2024 r. (Źródło: Ahmad Hasaballah/Getty Images)

Tysiące ludzi opuszcza Khan Yunis, ponieważ armia izraelska podała, że ​​otoczyła miasto w ramach nowych operacji na zachód od tego obszaru.

Film CNN nagrany w poniedziałek pokazuje wysiedleńców siedzących na poboczu drogi i w pobliżu brzegu morza, kierujących się na zachód i południe. Armia izraelska nakazała cywilom opuszczenie kilku obszarów w mieście i jego okolicach i skierowanie się w stronę wybrzeża, które określiła CNN jako „bezpieczniejsze”.

Na filmie widać samochody, ciężarówki i traktory przewożące rodziny i ich podstawowy dobytek, w tym koce, materace i żywność. Ale wielu chodzi.

Hisham Sayegh powiedział, że widział śmierć czterech osób, co zmusiło go do opuszczenia miasta wraz z rodziną w związku z nasileniem się bombardowań w okolicy.

„Na ziemi leżą martwi. Zostawiliśmy ich. W domach są martwi” – ​​powiedział Al-Sayegh. „Spodziewaliśmy się, że w każdej chwili umrzemy”.

Amer Hajo z północnej Gazy powiedział, że przeprowadzi się po raz trzeci. Dodał: „Teraz znowu przenosimy się w nieznane. Bombardowanie trwało przez całą noc. Dziś rano (poniedziałek) obudziliśmy się na naszym korytarzu (poniedziałek), więc wyszliśmy”.

Umm Muhammad, mieszkanka Khan Yunis, powiedziała, że ​​ona i jej rodzina żyją na ulicach, dopóki nie zdecydują, dokąd się udać, a nie stać ich na transport na południe do Rafah. „Warzywa, mąka i woda są drogie. Nie ma łazienek. Nikt się o nas nie troszczy, jakbyśmy nie byli ludźmi.”

„Jesteśmy na ulicach od ponad 100 dni” – powiedział. „Gdziekolwiek pójdziemy, proszą nas, abyśmy wyszli, a tutaj wciąż jesteśmy na ulicach”.

Umm Adel, mieszkanka miasta Gaza, powiedziała CNN, że jej rodzina przebywała w Khan Yunis, a jej wnuczka zmarła, ponieważ „nie było dla niej tlenu ani lekarstw”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *