Wiadomości z ostatniej chwili wojny ukraińsko-rosyjskiej na żywo: Mark Galeotti ujawnia strategię Putina

Wiadomości z ostatniej chwili wojny ukraińsko-rosyjskiej na żywo: Mark Galeotti ujawnia strategię Putina

Putin: Rosja ma misję zbudowania „nowego świata”

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że misją Rosji jest „budowanie nowego świata”. Rosyjski atak na Ukrainę jest przede wszystkim odpowiedzią na „hegemonię” sprawowaną przez mocarstwa zachodnie.

„Zasadniczo stoimy przed zadaniem zbudowania nowego świata”. Putin ogłosił to na forum dyskusji politycznych, gdzie potępił „arogancję” mocarstw zachodnich od upadku Związku Radzieckiego.

Prezydent Rosji oskarżył mocarstwa zachodnie o dążenie do globalnej „hegemonii”. „Zachód zawsze potrzebuje wroga” Potwierdzać.

the Rosyjski atak na Ukrainę Które rozpoczęło się w lutym 2022 r., Nie jest to „konflikt regionalny”, ale wydarzenie, które określi „zasady, na których będzie oparty nowy porządek świata”. on dodał.

Putin upierał się, że „nie jesteśmy zainteresowani odzyskiwaniem terytorium”, ale zapowiedział aneksję czterech ukraińskich regionów we wrześniu 2022 r., po aneksji Krymu w 2014 r.

Podczas forum prezydent także Oskarżył mieszkańców Zachodu o demonizowanie Chin i „tworzenie wrogiego środowiska wobec muzułmanów”.

Z drugiej strony Putin to podkreślał Epoka, w której mocarstwa zachodnie narzucały światu swoją wolę, „już dawno się skończyła”.

Dodał, że Rosja chce żyć w „otwartym świecie”, w którym stosunkami międzynarodowymi nie kieruje się „logika bloków”, lecz poszukuje się „kolektywnych rozwiązań”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *