Wiatr – Google kupuje energię elektryczną, która będzie generowana przez szkocką morską farmę wiatrową Moray West w ciągu najbliższych 12 lat

Wiatr – Google kupuje energię elektryczną, która będzie generowana przez szkocką morską farmę wiatrową Moray West w ciągu najbliższych 12 lat

Moray West to farma wiatrowa będąca częścią portfela projektów rozwijanych przez Ocean Winds, spółkę joint venture promowaną przez francuską firmę Engie i portugalską firmę EDP Renovables skoncentrowaną na sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Projekt jest zlokalizowany w Moray Firth, u wybrzeży Szkocji, i ma się skrystalizować do 882 MW morskiej mocy wiatrowej, która zostanie uruchomiona w 2025 r. Google i Engie zawarły kilka korporacyjnych zielonych umów PPA i współpracują w wielu znaczące kamienie milowe i innowacje Duże projekty, takie jak pierwszy w Europie kontrakt na energię neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu oraz rozwiązanie wykorzystujące sztuczną inteligencję do usprawnienia zarządzania energią wiatrową. Nowa umowa PPA firmy z Google — wyjaśniają z Engie — wspiera zarówno ambicje Google dotyczące neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jak i strategię czystej energii Engie.

Matt Britten, szef Google na region EMEAPowiedział: „Obywatele w Wielkiej Brytanii i Europie są coraz bardziej zaniepokojeni zmianami klimatycznymi i bezpieczeństwem energetycznym. I chcemy przekazać, że uważamy, że ta kwestia jest ogromnym problemem dla technologii, która naszym zdaniem może być dużą częścią rozwiązania, poprzez zmniejszając własne emisje i pomagając innym.” W zakresie redukcji ich emisji ta nowa inwestycja w odnawialne źródła energii w Wielkiej Brytanii posuwa nas o krok dalej w kierunku naszego celu, jakim jest eksploatacja wyłącznie odnawialnych źródeł energii w 2030 r., co oznacza, że ​​w Wielkiej Brytanii zbliżamy się do horyzont energetyczny 90% neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r. 2025 r

Bautista Rodriguez, dyrektor generalny Ocean Winds: „Umowa PPA uosabia morski wiatr jako potężne źródło energii, które jest w stanie jednocześnie odpowiedzieć na wysokie zapotrzebowanie na energię i neutralne pod względem emisji CO2 cele krajów i klientów. Ocean Winds z dumą towarzyszy Google w tej podróży i będzie współpracować z Engie, aby osiągnąć sukces jednocześnie realizując tę ​​umowę. Obecnie już teraz aktywnie uczestniczymy w niezbędnym przejściu na czystą energię w Wielkiej Brytanii, dysponując mocą ponad 6000 MW morskiej energii wiatrowej, którą rozwijamy, instalujemy lub obsługujemy na wodach tego kraju”.

Paolo Almirante, dziedzina energii odnawialnej, zarządzanie energią i działalność jądrowa w Engie: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy pomóc Google w dążeniu do celu, jakim jest neutralność klimatyczna. Jako duży gracz na rynku PPA, Engie projektuje ekologiczne korporacyjne umowy PPA dla nabywców morskiej energii wiatrowej, dzięki silnemu rozwojowi Ocean Winds, ponieważ jesteśmy w związku z naszymi projektami odnawialnymi na lądzie, ta umowa pokazuje siłę naszego portfela grupy zajmującej się energią odnawialną, która obejmuje 37 000 megawatów energii w aktywach do wytwarzania energii odnawialnej, co oznacza znaczącą przewagę dla naszych klientów w ich strategiach dekarbonizacji”.

Czym są wiatry oceaniczne?
OW jest spółką joint venture zajmującą się morską energią wiatrową, utworzoną przez 50:50 EDPR i Engie w 2019 roku. Zgodnie z profilem firmy, „powołaniem” Ocean Winds jest nic innego jak „stanie się światowym punktem odniesienia w swojej specjalności”. W związku z tym Ocean Winds wyznaczył cel na rok 2025, aby osiągnąć 5 000 do 7 000 MW w projektach będących w eksploatacji lub budowie oraz 5 000 do 10 000 MW w projektach w zaawansowanym stadium rozwoju. OW, z siedzibą w Madrycie, jest obecne w 8 krajach i koncentruje się głównie na rynkach w Europie, Stanach Zjednoczonych i wybranych regionach Azji.

EDP ​​Renováveis, domniemany światowy producent energii, obecny jest na rynkach międzynarodowych: w Belgii, Brazylii, Kanadzie, Kolumbii, Francji, Grecji, Włoszech, Meksyku, Polonii, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Reino Unido i Stanach Zjednoczonych. Głównym udziałowcem EDPR jest Energias de Portugal SA (EDP).

ENGIE Energy Group działa w sektorze energetycznym. Za swoją „podstawową działalność” uważa gaz, energię odnawialną i usługi energetyczne. W ubiegłym roku francuska firma ogłosiła obrót w wysokości 60,1 mld euro.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *