Wiatr – Vestas ogłasza kontrakty warte więcej niż jeden gigawat energii

Pięćdziesiąt megawatów (50 megawatów) w Polsce (dokąd zostanie wysłany konkretnie) Czternaście maszyn V126-3,45 MW, można poprawić do 3,6 megawatów mocy), a kolejne osiemdziesiąt megawatów we Francji (około dwadzieścia maszyn Z czteromegabajtowej platformy) i nic więcej niż 373 megawatów energii przeznaczonej dla Holandii. 257 MB zostanie rozdystrybuowanych na siedem farm wiatrowych (kompleks Windkoepel Groen). Zamówienie, jak informuje Vestas, obejmuje dostawę i montaż 37 maszyn Enventus V162 o mocy 6,2 MW oraz ośmiu innych turbin V126 o mocy 3,45 MW (mogących pracować w trybie 3,8 MW). Siedem ogrodów jest częścią Windkoepel Groen, zbiorowa inicjatywa przywracania energii dla kilku farm wiatrowych znajdujących się obecnie w hrabstwie Flevoland. Duński producent planuje dostarczyć pierwsze maszyny w trzecim kwartale 2022 r. i szacuje, że wszystkie zostaną podłączone do końca 2023 r. Drugi holenderski projekt, do którego Vestas dostarczy łącznie 116 megawatów, zamówiony przez Eneco dla ekwipunek Maasvlakte 2. farma wiatrowa. Maszyny w tym przypadku również mają sześć MW (V162) i 4,2 (V117).

Po drugiej stronie Atlantyku Vestas właśnie ogłosił kilka „stuletnich” operacji. Najważniejsze w Brazylii (Elera Renovaves zażądała 248 megawatów Do instalacji na farmie wiatrowej w Rio Grande do Norte) oraz w Stanach Zjednoczonych (więcej o 212 MB do dostarczenia od III kwartału 2022 i dostawy w I kwartale 2023; w tym przypadku duński producent nie ujawnia tożsamości klienta ani nie określać lokalizacji parku: „Klient i projekt nie zostały ujawnione”, dosłownie mówi oświadczenie rozpowszechniane przez firmę skandynawską).

Oprócz tych dwóch amerykańskich projektów, Vestas zapowiedział dziś także trzeci projekt, również „Centenary”. Firma podpisała umowę z nowym klientem, 2W Energia, na dostawę 113 MB do zainstalowania w Kairos, projekcie zlokalizowanym w gminie Icauí, w stanie Ceará, również w Brazylii. Zlecenie wydane przez duńską firmę obejmuje 25 maszyn V150 o mocy 4,5 MW oraz zobowiązanie do eksploatacji i utrzymania obiektu przez okres piętnastu lat. jak Vestas, ten proces przekracza bar 6000 MW Brazylia podpisała umowę na moc na maszynach V150-4,2 MW (w tym w wariancie 4,5 MW). W ten sposób model staje się najszerzej stosowanym w kraju.

Wszystkie operacje ogłoszone pod koniec roku przez duńskiego producenta dodają ponad tysiąc megawatów mocy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.