Wiceprezydent Gwatemali krytykuje administrację rządową – Prensa Latina

Wiceprezydent Gwatemali krytykuje administrację rządową - Prensa Latina

Castillo był wściekły na swoim koncie na Twitterze, ponieważ 4363 testy w szpitalu Escuintla w celu zdiagnozowania Covid-19 wygasły, zastępca Christiana Alvareza z miejsca zobowiązania, odnowienia i zamówienia ogłosił dzień wcześniej.

Skąd pochodzą te wszystkie informacje? Nadal mam głębokie zaufanie do Generalnego Kontrolera Rachunków i Prokuratury. Należy to poważnie zbadać w celu wyjaśnienia lub oskarżenia. Nie możemy tak dalej postępować. Dziś wszyscy tęsknimy za działaniami CICIG.

Publikacja zawierała link do informacji opublikowanych w gazecie Soy502 na ten temat, a także ocenę cech Gwatemali i jej mieszkańców.

Napisał: „To wspaniały kraj, mówiliśmy tak wiele razy. Pełen wspaniałości. Odważny wojownik jako obywatele innej Gwatemali. Bardziej niż prezydent, proszę rząd o odpowiedź. Nic nie trwa wiecznie. Ustawa będzie przyjdź prędzej czy później ”.

Castillo ostrzegł, że za 28 miesięcy kończy się obecny rząd i zapytał: „20 lat się do tego przygotowujemy? Nie zasługujemy na taką administrację. W zasadzie nie jest on bliski fanowi, nie mówiąc już o mężu stanu. Jako obywatel ja też proszę o powagę. Jestem bardzo samotny. ”Rząd, ale zrobię co w mojej mocy.

Stanowisko zastępcy gubernatora zbiegło się w czasie z ujawnieniem zatrudnienia krewnych kierownika oświaty Claudii Ruiz w różnych podmiotach władzy wykonawczej.

W kampanii obiecano nam inny rząd. Z dala od faworyzowania. Ilu rodziców, małżonków, dzieci lub rodzeństwa zostało powołanych do władzy wykonawczej lub innych organów w stanie od stycznia 2020 r. Do teraz? Nie powinni zajmować żadnej pozycji bez godności.

Zauważył również, że minister zdrowia Amelia Flores potępiła zakup fałszywych testów dla Covid-19 od firmy Kron Científica e Industrial.

To nie pierwszy raz, kiedy Castillo ostro skrytykował administrację Giamattiego, ale raczej w zeszłym roku nakazał mu wspólną rezygnację, zanim Kongres przyjął budżet, który jest daleki od rzeczywistych potrzeb kraju i przyczyny protestów społecznych.

Występowały również napięcia związane z nadmiernym użyciem siły wobec demonstrantów pod koniec 2020 r., Z których ostatni był spowodowany wyborem Laili Lemos, byłej Sekretarza Prezydencji Republiki, na sędziego Sądu Konstytucyjnego RP. Władza Wykonawcza.

jha / mmc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *