Wiceprezydent Nikaragui zapewnił nas, że już nigdy nie będziemy niewolnikami

Wiceprezydent Nikaragui zapewnił nas, że już nigdy nie będziemy niewolnikami

Po zakończeniu wczorajszego wydarzenia upamiętniającego 128. urodziny generała Augusto C. Sandino, Murillo zauważył, że kraj Ameryki Środkowej nadal idzie do przodu, inspirowany najlepszymi Nikaraguańczykami.

W tym sensie nawiązywał do osobowości generała wolnych ludzi, który potrafił walczyć i pokonać najpotężniejsze imperium na ziemi, wypędzając je z terytorium Nikaragui w 1933 roku.

„W Sandino nie było strachu, wahania ani wahania. Była determinacja, przekonanie i miłość” – podkreślił wiceprezes w ogólnopolskiej stacji radiowej i telewizyjnej.

Przywódca sandinistów zapewnił, że młodzież Nikaragui czuje miłość, wibruje wokół niego i jest gotowa z nieskończonym przekonaniem do zmagań, jakie stwarzają dzisiejsze zwycięstwa.

Oznacza to, że walcząc z ubóstwem wśród tak wielkiej złożoności jak świat, podziały, chaos, brak pokoju i niezgody, będą w stanie przezwyciężyć nędzę.

W swoim liście Murillo odniósł się do nieudanej próby zamachu stanu z 2018 r., kiedy to przywódcy puczu robili wszystko, by spróbować zniszczyć rewolucję sandinowską.

„Widzieliśmy się w zwierciadle tamtych strasznych dni… Straszne! Jeszcze straszniejsze, bo ludzie rzekomo wyznaniowi zdradzili swoją ojczyznę”.

Podkreślił, że Nikaragua to naród, który wygrywa, a wygrywać to żyć w miłości, braterstwie, wolności i godności na wysokościach.

W ten czwartek w całym kraju odbyły się Dni Hołdu, podczas których wyznawcy Sandino składają ofiary z kwiatów przed pomnikami upamiętniającymi generała wolnych ludzi i promującymi jego myśl i czyny.

Młodzież sandinistów ratyfikowała 19 lipca zobowiązanie do zachowania dziedzictwa bohatera narodowego Nikaragui.

Lais Marenco powiedział prasie, że „Młodzi Nikaraguańczycy cieszą się edukacją, spółdzielniami, mieszkaniami, drogami do miasta i domagają się praw, które dobry rząd daje wszystkim”.

Młoda kobieta zapewniła, że ​​podtrzymuje zasadę suwerenności generała Sandino w obronie Nikaragui przed jakąkolwiek obcą ingerencją.

W gminie Niquinohomo w prowincji Masaya (południe), miejscu narodzin nikaraguańskiego patrioty i rewolucjonisty, burmistrz tego regionu, Elvis Tapia, stwierdził, że Sandino jest synonimem pokoju, wyciszenia, postępu i przykładem godności.

jha/ybv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *