Wideo | „Hiszpański Stonehenge” wyłania się z wód Zalewu Valdecanias | na wideo

Wideo |  „Hiszpański Stonehenge” wyłania się z wód Zalewu Valdecanias |  na wideo

że to konstrukcja skalna Pochodzi z końca V wieku do III wieku p.n.e., a w maju 2022 roku w Dzienniku Urzędowym Stanu (BOE) został uznany za zasób o znaczeniu kulturalnym, z kategorią Obszar Archeologiczny. Został odkryty przez niemieckiego archeologa Hugo Obermayra w 1926 roku i został zanurzony w 1963 roku w ramach projektu rozwoju obszarów wiejskich.

Obecnie z powodu Ciężka susza w całej Europiejest doskonale widoczny w rogu zbiornika Valdecanas, a eksperci twierdzą, że poziom wody spadł o 28% w stosunku do jego pojemności.

Dla archeologów jest to wyjątkowa okazja do zbadania grupy kamieni, gdyż została ujawniona tylko cztery razy. Lokalne stowarzyszenia historyczne i turystyczne apelują o zabranie kamieni z Guadalperal do muzeum lub innego miejsca na kontynencie. Akademicka grupa robocza (utworzona przez uniwersytety i instytucje edukacyjne) uznała, że ​​„przeniesienie grupy skalnej oznacza nieodwracalną utratę archeologicznego kontekstu historycznego”.

Dolmeny stanowią według rządu „wyjątkowy przykład budownictwa skalnego”, ze względu na historyczną wartość enklawy i wyjątkowy charakter kompleksu.

The zmiana klimatu Półwysep Iberyjski jest pogrążony w suszy od ponad tysiąca lat, a zimowe deszcze mają spaść jeszcze bardziej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.