Widok na Liban z wysokości kolejki linowej Jounieh

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Billboardy, duże budynki, nowoczesne udogodnienia, czyste środowisko i wybrzeże Jounieh Bay malują scenerię podczas podróży jako wspaniałe świadectwo upływającego czasu.

Działająca od ponad pięćdziesięciu lat kolejka linowa jest jedną z najstarszych i najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w kraju o każdej porze roku.

Zgodnie z przedłużeniem kabla o długości 1570 metrów, podróż z pierwszego przystanku w Jounieh do Harissa pozwala na wizualizację kontrastu zieleni między drzewami cedrowymi i błękitem Morza Śródziemnego w ciągu zaledwie dziewięciu minut podczas podróży w jedną stronę. .

W kolejkach linowych wszystko jest spokojne, podjazd z dala od zgiełku miasta, a szmer wiatru staje się wyraźniejszy wraz ze wzrostem wysokości i zmienia się perspektywa terenu na naszych oczach.

Na szczycie kolejki linowej Sanktuarium Matki Bożej Libanu chroni chrześcijan i muzułmanów tego wieloreligijnego narodu, którzy czczą czystość i pobożność Dziewicy Harissa.

Zwykły, 15-tonowy posąg z brązu pomalowany na biało z wyciągniętym ramieniem, chroni cały Libańczyk, aw kościele modlitwę wiernych.

Wzgórze małego miasteczka Harissa, 27 kilometrów na północ od Bejrutu, stanowi biegun chrześcijaństwa wschodniego i skrywa bazylikę, symbol Dziewicy gór i oceanów.

Miejsce to jest niezbędne dla parafian i turystów, którzy w wielu przypadkach przyjeżdżają, aby spełnić obietnicę lub po prostu podziwiać historię miejsca pobłogosławionego wizytą papieża Jana Pawła II w 1997 roku.

Oprócz spacerów po górach i odwiedzenia patrona Libanu, kolejka linowa Jounieh oferuje opcje gastronomiczne i rozrywkowe dla rodziny i przyjaciół.

W samym środku kryzysu gospodarczego Ministerstwo Turystyki rozpoczęło kampanię mającą na celu odbudowę sektora po impasie spowodowanym pandemią COVID-19 i spodziewa się, że w sezonie letnim odwiedzi 1,1 mln odwiedzających.

je / yma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *