Więcej sankcji za najazd na Ukrainę: Polska rozważa zawieszenie wiz turystycznych dla obywateli Rosji

Estonia i Łotwa zakazały rosyjskim turystom wjazdu do tych krajów; Polska może pójść w ich ślady (Reuters/Maxim Shemetov)

Polski rząd zaczął rozważać możliwość ograniczenia dostępu obywateli rosyjskich do wiz, Według wiceministra spraw zagranicznych kraju Piotr Warzykpodobnie jak w Estonii i Łotwie.

„Opracowujemy koncepcję, która uniemożliwia wydawanie wiz Rosjanom”.Oficjalna polska agencja informacyjna Drzwi.

Sam Wawrzyk w imieniu swojego kraju opowiedział się za nałożeniem nowych sankcji na Rosję za najazd na Ukrainę, w tym zawieszeniem tych wiz, „Chociaż duże państwa członkowskie, takie jak Niemcy, Francja czy Holandia, zadeklarowały sprzeciw wobec niej”.

– Z powodu tej niechęci Polska pracuje nad nowym rozwiązaniem – powiedział wiceminister. „Mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach podejmiemy decyzję w tej sprawie” – dodał.

Zarówno Niemcy, jak i Komisja Europejska ogłosiły później swój sprzeciw wobec podstawowego zawieszenia wiz turystycznych Estonia zdecydowała, że ​​obywatele rosyjscy nie będą mogli wjechać do kraju z wizą do strefy Schengen od 18 sierpnia.

Zwolnieni będą tylko Rosjanie, którzy posiadają obywatelstwo estońskie lub mają tam stałe miejsce zamieszkania. Przewiduje się również dodatkowe zwolnienie w przypadku wizyt rodzinnych.

Łotwa nałożyła bezpośrednie ograniczenia na wydawanie wiz na czas nieokreślony Jest postrzegany jedynie jako wyjątkowy wyjątek w uczestniczeniu w pogrzebach krewnych.

Rosja boryka się z poważnymi problemami związanymi z zachodnimi sankcjami po inwazji na Ukrainę zleconej przez Władimira Putina. Faktycznie, W ubiegły czwartek British Defence Intelligence poinformował, że zachodnie sankcje mają coraz większy wpływ, w tym na rosyjski eksport środków obronnych, w czasie, gdy wszedł w życie całkowity unijny zakaz eksportu środków obronnych, w tym importu rosyjskiego węgla.

74-letnia Luisa patrzy na domy zniszczone po atakach wojskowych w Kramatorsku, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę trwa (REUTERS/Nacho Doce)
74-letnia Luisa patrzy na domy zniszczone po atakach wojskowych w Kramatorsku, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę trwa (REUTERS/Nacho Doce)

Londyn zauważył, że Moskwa jest już pod presją ze względu na potrzebę produkcji opancerzonych wozów bojowych dla swoich sił na Ukrainie, a zatem ”Jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz w stanie zrealizować niektóre zamówienia eksportowe”, w sektorze, z którego zawsze była dumna.

Zauważyli, że Białoruś zaprezentowała w kraju nowy główny wóz bojowy T-72B, co wskazuje, że Mińsk musiał opracować wariant w miejsce programu modyfikacji czołgów podstawowych, zakontraktowanego wcześniej przez rosyjski państwowy UralWagon Zawod.

Aktualizacja brytyjskiego wywiadu obronnego wskazuje, że Potencjał wojskowo-przemysłowy Rosji „jest teraz pod wielką presją, a wiarygodność wielu jej systemów uzbrojenia została podważona przez ich związek ze słabymi wynikami sił rosyjskich”.„.

Raport, który podkreśla „rosnący wpływ zachodnich sankcji”, jest zgodny z zachodnim przekonaniem, że seria środków nałożonych na Kreml po inwazji na Ukrainę 24 lutego ma coraz większy wpływ na rosyjską gospodarkę.

Ale jeśli nałożą się ograniczenia na wizy turystyczne, Kreml będzie musiał stawić czoła znacznej presji wewnętrznej.

Czytaj:

Pierwszy wróg publiczny Putina ujawnia ciemną sieć korupcji i morderstw pod jego cieniem
Ulubione narzędzie dyktatury Łukaszenki na Białorusi do poniżania przeciwników

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.