Większość Boliwijczyków zgadza się prowadzić własny rząd (+ wideo) ›Świat› Granma

Większość Boliwijczyków zgadza się prowadzić własny rząd (+ wideo) ›Świat› Granma

Latynoamerykańskie Strategiczne Centrum Geopolityczne (CILAG) opublikowało wyniki sondażu przeprowadzonego w Boliwii między 18 października a 10 listopada, który zakończył się stwierdzeniem, że 62,3% obywateli aprobuje administrację urzędującego prezydenta Luisa Maple’a.

Z serii Telesur wynika, że ​​w badaniu obejmującym 2000 wywiadów telefonicznych z mieszkańcami obszarów wiejskich i miejskich w dziewięciu województwach podano, że 36,7% ocenia kierownictwo głowy państwa jako dobre, a 17,9% bardzo dobrze.

Jednak w zakresie zwalczania epidemii COVID-19, a konkretnie planu szczepień, uczestnicy zgodzili się również z administracją prezydenta Arce: „51,7% uważa to za dobre, a 24,4% za bardzo dobre” – cytuje Telesur.

Ze swojej strony Boliwijska Agencja Informacyjna potwierdziła, że ​​mieszkańcy tego południowoamerykańskiego kraju oceniają administrowanie obligacjami i pomoc dla tych o najniższej i bardzo dobrej jakości, co realizuje rząd prezydenta Luisa Arresa.

Badanie „Panorama polityczna i społeczna, Boliwia, listopad 2021” jest badaniem ilościowym, realizowanym metodą ankiet telefonicznych z wykorzystaniem systemu CATI (Computer Aided Telephone Interview).

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *