Większość krajów europejskich sprzeciwia się „sprawiedliwemu udziałowi” w telekomunikacji

Większość krajów europejskich sprzeciwia się „sprawiedliwemu udziałowi” w telekomunikacji

Większość krajów europejskich sprzeciwia się lub krytykuje koncepcję sprawiedliwego podziału lub sprawiedliwego podziału, która ma na celu umożliwienie dużym firmom zajmującym się technologią cyfrową, takim jak Alfabet (Google), Meta (Facebook). amazona czy netflixa, wiążący

Większość krajów europejskich sprzeciwia się lub krytykuje koncepcję sprawiedliwego podziału lub sprawiedliwego podziału, która ma na celu umożliwienie dużym firmom zajmującym się technologią cyfrową, takim jak Alfabet (Google), Meta (Facebook). amazona czy netflixa, wiążący Pomoc w dofinansowaniu inwestycji w sieci telekomunikacyjne przez operatorów europejskich takich jak Telefon, Orange lub Vodafone. Debata wywołała w Europie ogromne kontrowersje, zwłaszcza po tym, jak Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne, które obejmowały zainicjowanie działań legislacyjnych w sprawie tej inicjatywy.

Ministrowie komunikacji z osiemnastu krajów odrzucili lub skrytykowali koncepcję sprawiedliwego udziału w spotkaniu z Komisarzem ds. Rynku Wewnętrznego Komisji Europejskiej, Thierry’ego BretonaRóżne źródła podały w zeszłym tygodniu w Luksemburgu agencji Reutera.

argumenty

Wśród argumentów podnoszonych przez ministrów państw przeciwko koncepcji znalazł się brak analizy skutków działania oraz brak luki inwestycyjnej – jednym z argumentów Telekomunikacjaco sugeruje, że Europa pozostaje w tyle ze względu na brak wdrożenia sieci oraz ryzyko, że wielkie technologie przerzucą dodatkowe koszty na konsumentów w postaci wyższych cen.

Kraje sprzeciwiające się sprawiedliwemu podziałowi ostrzegają również przed potencjalnymi naruszeniami unijnych zasad neutralności sieci, które wymagają równego traktowania wszystkich użytkowników, a także przed potencjalnymi barierami dla innowacji, które mogą powodować niższą jakość produktów. Wśród krajów krytykujących propozycję sprawiedliwy podział Ona była Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Niemcy, Irlandia, Litwa, Malta i Holandia.

przeciwnie, Cypr, Francja, Grecja, Węgry i Włochy za, podczas gdy Polska, Portugalia i Rumunia były neutralne. hiszpański rząd Wspieraj stanowisko europejskich firm telekomunikacyjnych od samego początku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *