Wielka Brytania i Indie pobudzają dwustronny handel dzięki silnym inwestycjom – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Premierzy Boris Johnson i Narendra Modi ratyfikują nowe porozumienie na hipotetycznym posiedzeniu zaplanowanym na wtorek.

Johnson odwołał oficjalną wizytę w Indiach w zeszłym miesiącu z powodu wybuchu pandemii Covid-19 w byłej kolonii brytyjskiej.

Według brytyjskiego biura gubernatora, nowe partnerstwo obejmuje indyjskie inwestycje w Wielkiej Brytanii o wartości 533 mln funtów (około 738 mln dolarów) i stworzenie ponad sześciu tysięcy miejsc pracy.

Projekty obejmują zainwestowanie ponad 332 milionów dolarów przez Indian Serum Institute w testowanie, badania i produkcję szczepionek na brytyjskiej ziemi.

Podobnie jak w przypadku innych aspektów stosunków brytyjsko-indyjskich, Johnson powiedział przed wtorkowym wirtualnym spotkaniem z Modim, więzi gospodarcze między naszymi krajami sprawiają, że nasze narody są silniejsze i bezpieczniejsze.

Prezydent potwierdził również, że nowy związek położy podwaliny pod umowę o wolnym handlu, którą Londyn zamierza podpisać z New Delhi po wyjściu z Unii Europejskiej w grudniu ubiegłego roku.

Według oficjalnych danych, handel dwustronny wynosi około 32 miliardów dolarów rocznie, ale Wielka Brytania ma nadzieję na jego dalszy wzrost poprzez możliwość obniżenia lub wyeliminowania indyjskich ceł na whisky i samochody oraz inwestycje w sektor usług, jeden z bastionów Południa. Kraj azjatycki.

agp / nm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *