Wielka Brytania opuści Unię Europejską i zgodzi się na fracking, aby gaz był tańszy

Wielka Brytania opuści Unię Europejską i zgodzi się na fracking, aby gaz był tańszy

Zmiany w rządzie Wielkiej Brytanii zaczęły się pojawiać po wyborze Liz Truss na nowego lidera Partii Konserwatywnej i rządu krajowego.

Od czasu zaprzysiężenia premiera 6 września brytyjska egzekutywa ogłosiła już dwa środki o dużym znaczeniu gospodarczym: Największa obniżka podatków od pół wiekuCo obejmie anulowanie planowanego wzrostu firm, a także Koniec moratorium na szczelinowanie hydrauliczne.

W szczególności rząd brytyjski Wczoraj w czwartek zatwierdzono zniesienie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne zatwierdzonego w 2019 r.znany jako Pękaniektóry jest procesem pozyskiwania niekonwencjonalnej ropy naftowej i gazu uwięzionego w warstwach skalnych na dużych głębokościach (łupki naftowe).

Działanie to ma miejsce w kontekście gwałtownego wzrostu cen energii i ma na celu umożliwienie krajowi wytwarzania własnych źródeł paliw.

„Z powodu nielegalnej inwazji Putina na Ukrainę i użycia energii jako broni, Wzmocnienie naszego bezpieczeństwa energetycznego jest najwyższym priorytetemBrytyjski sekretarz ds. biznesu i energii Jacob Rees-Mogg powiedział, ogłaszając zniesienie zakazu.

Ta praktyka zaowocowała Kontrowersyjne w niektórych rejonach Wielkiej Brytanii Opozycja robotnicza mocno go krytykuje, bo są tacy, którzy kojarzą ich z pokoleniem małych, na ogół niezauważalnych ruchów sejsmicznych.

Na kontynencie europejskim istnieją dowody na Duże rezerwy Źródła gazu łupkowego oprócz źródeł rosyjskich, głównie w Polsce i Francji, a następnie w Rumunii, Danii i samej Wielkiej Brytanii. jednakże, W Unii Europejskiej nie ma gospodarstw. Na ziemi brytyjskiej istnieją dowody na opłacalne obszary, z których można wydobywać gaz Pękanie W pobliżu Glasgow (Szkocja), a także w Manchesterze i Londynie.

bloomberg-shale-fracking-united-kingdom.png

W oświadczeniu skierowanym do Izby Gmin Rees-Mogg powiedział, że zniesienie zakazu wydobycia gazu łupkowego pozwoliłoby krajowi „przy niższych kosztach energii”.

„To jest bezpieczne, Okazał się bezpieczny, strach został obalany w kółkoMinister powiedział po krytyce opozycji związkowej, aby znieść zamrożenie.

Dodał: „Oczywiście chcemy współpracować z lokalnymi społecznościami i naprawdę ważne jest, aby firmy, które chcą wydobywać gaz łupkowy, przedstawiały propozycje, które pozwalają na przyjęcie tego, co proponują, przez lokalne społeczności”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *