Wielka Brytania traci na wadze na europejskim rynku inwestycji alternatywnych

Wielka Brytania traci na wadze na europejskim rynku inwestycji alternatywnych

Choć kraj ten w dalszym ciągu zarządza około 43,5% ogółu aktywów regionu, rozwój tego sektora w pozostałej części kontynentu zagraża brytyjskiej dominacji.

Wielkość brytyjskiego kręgu finansowego i wiodąca rola, jaką przyjął ten rynek w zakresie aktywów alternatywnych (do których zaliczają się… Kapitał prywatny Lub brak infrastruktury m.in.) oznacza, że ​​przez wiele lat nawadnianieNie dołączyłem Absolutny król dla tego sektora w Europie. Lecz odkąd 2017W miarę jak tego typu inwestycje rozkwitały w pozostałej części regionu, zaczęły tracić impet.

Znaczenie rynku brytyjskiego w europejskim przemyśle rozwiązań alternatywnych pozostaje istotne. Dzisiaj Zarządza około 43,5% całego portfela Według usługi analizy danych, aktywów w tej lokalizacji geograficznej Włamać się. Wskaźnik ten wykazuje jednak tendencję spadkową w stosunku do osiągniętych maksimów Sześć lat temu. W tym czasie Wielka Brytania była pod kontrolą 51,8% wartości tych inwestycji.

Sytuacja kraju miała wiele wspólnego z tą stopniową utratą znaczenia, która w tym okresie była świadkiem wielu znaczących kamieni milowych. trudnośćPrywatne i zewnętrzne. Brexit, kryzys Covid-19, zmienność polityczna, słaba gospodarka… Czynniki te przyczyniły się do osłabienia krajowej branży aktywów alternatywnych, choć aby dobrze wyjaśnić sytuację, przyczyn trzeba szukać także poza Wielką Brytanią.

Pojawienie się inwestycji alternatywnych w innych częściach kontynentu, a zwłaszcza w regionie Zachodnia Europa To był klucz. Rynek ten (do którego zaliczają się m.in. Niemcy, Belgia, Francja, Holandia, Hiszpania, Włochy, a przede wszystkim Luksemburg) zdecydowanie zwiększyła swoją rolę w tej branży, przechodząc z posiadania 36,7% całkowitego rynku aktywów na koniec 2017 r. do posiadania 43,2% Stan na koniec września 2022 r. (najnowsze dane dostępne w Preqin).

„Sorpaso”

Europa Zachodnia to rynek, który wywiera największą presję na Wielką Brytanię, aby utrzymała pozycję lidera w tym sektorze. W rzeczywistości, Przyspieszony postęp Testowane w tej dziedzinie alternatywy wskazują, że… niespodzianka Wkrótce może pojawić się na rynku brytyjskim.

tempo wzrostu aktywów pod zarządzaniem w Wielkiej Brytanii wyniosło 7,3% w okresie od stycznia do września 2022 roku (ostatni okres, za który dostępne są informacje). W tym samym okresie w Europie Zachodniej wzrost był dwukrotnie: 14%. To właśnie uczyniło tę dwójkę cenną Gubernator Są one niemal na równi: 1,040 miliarda euro aktywów na rynku brytyjskim i 1,033 miliarda euro w zachodniej części kontynentu, według obliczeń Preqina.

i resztę geografii Europy, Region środkowo-wschodni (Co obejmuje Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Węgry, Polskę itp.). kraje nordyckie Przed nimi jeszcze długa droga, zarządzając aktywami o wartości odpowiednio 40,2 miliarda euro i 275,3 miliarda euro. Jednak ten ostatni region, obejmujący Szwecję, Finlandię i Norwegię, to region, który odnotował największy wzrost portfela w ciągu ostatnich sześciu lat: 180%.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *