„Wielki bój: czekanie na dwóch mężów stanu”, artykuł Manuela Campo Vidala

„Wielki bój: czekanie na dwóch mężów stanu”, artykuł Manuela Campo Vidala

Możesz wygrać Pedro Sanchez Również Alberto Nunez Figo. Przede wszystkim dostajesz obywatelstwo, bo Debata jest słuszna A jej praktyka promuje demokrację. Ale Wszyscy możemy przegrać i popaść w rozpacz Jeśli w poniedziałkowym spotkaniu 10 lipca tego nie było widać, było dwóch mężów stanu gotowych pokierować hiszpańskim statkiem w tak niespokojnych czasach.


„Metaforyzacja jest zła”, ostrzega Alan Schroeder, badacz międzynarodowych kampanii. „Dyskusja to nie dialektyczny boks, ale wybrana grupa pracowników & rdquor;. PRAWDA. Wybierzemy najlepiej wykwalifikowanego kandydata do kierowania firmą “Hiszpania SA & rdquor;. Zawrzemy ją w walucie naszego głosu. Dramat ma zakończyć się wnioskiem, że żadne z nich nie jest tak naprawdę tego warte i zostać osądzonym, by wybrać mniejsze zło.

To kraj wielkich możliwości. I z niezwykłymi faktami. Jest podziwiany i pożądany przez miliony ludzi na całym świecie jako idealne miejsce na rozpoczęcie życia. szanowany na świecie Od przeprowadzki, kiedy pozbyła się dyktatury, a później zintegrowała się z Europą. Czwarta potęga w Unii po Niemczech, Francji i Włoszech. źródło, a jednocześnie Atrakcyjny dla międzynarodowych inwestycji; Dlatego gospodarka ma się stosunkowo dobrze. Ale z zawieszonymi kontami. z Dużo nierówności społecznych. z Dług publiczny Przesadny. Z aparatem państwowym, który zasługuje na harmonię i uproszczenie. „Spędzamy więcej czasu na biurokracji niż na dochodzeniach” – potępili uczeni podczas debaty, która odbyła się w ubiegły czwartek w Madrycie. Przy stale zmieniającym się klimacie politycznym, który ma tendencję do oblężenia, szkodzi to funkcjonowaniu i prestiżowi instytucji. Ostrzegło to m.in. europejskiego komisarza ds. sprawiedliwości Didiera Reyndersa, który do tego czasu wydał w tym tygodniu nowe ostrzeżenie Rada Sądownictwa zostaje odnowiona. Postanawiamy interweniować Europejski Trybunał Sprawiedliwościjak to się stało z Polską.

tego wszystkiego Tylko mężowie stanu nas wyciągną. Hiszpania miała go od przywrócenia demokracji. Adolfo Suarez z powodzeniem poprowadził proces transferu; Felipe Gonzalez Modernizacja kraju obciążonego starzejącymi się firmami stalowymi, rozpadającymi się stoczniami publicznymi i deficytową gospodarką. On króla Juana Carlosa Hojnie zgodził się zmniejszyć ogromną część władzy, którą odziedziczył i zasłużył na takie uznanie, pomimo swojej determinacji, by zaszkodzić swojej pozycji. A wraz z nimi dziesiątki liderów zarządzały od prawej do lewej Cud przemiany.


Ale praca jest niekompletna i wymaga aktualizacji. Jeden musi Zarys konstytucjiOgraniczenie nadmiernych wydatków na administrację publiczną w zbędnych rozdziałach, rozwiązanie problemu powielania i przywrócenie równowagi w dystrybucji służby cywilnej, która jest zbędna w niektórych ministerstwach i brakuje na przykład wymiaru sprawiedliwości i zabezpieczenia społecznego.

Dlatego powinni Wyeliminuj demagogię i wojowniczość, które podzielają prawie wszystkie strony. Nieokiełznany klimat niszczenia ludzi takich jak ten, który prześladował Pedro Sáncheza w tym Zgromadzeniu Ustawodawczym – na co jego dyrektorzy ds. , na szczęście żyć spokojniej niż Zwykłe zamieszanie polityczne i medialne.

Jeśli podstawowe problemy zostaną omówione w wielkiej debacie i możliwości Świetne umowy na niezbędne naprawyBędzie nadzieja. Jeśli jest to tylko powielanie bzdur, o których się słyszy, kraj zostanie podzielony na dwa przeciwstawne bloki, których nie da się naprawić. Będzie to zależało od tego, czy debatować będą zwykli politycy, czy mężowie stanu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *