Wietnam i Chiny pragną zbudować wspólnotę o wspólnej przyszłości

Wietnam i Chiny pragną zbudować wspólnotę o wspólnej przyszłości

W tym celu w ten weekend w mieście Ho Chi Minh na południu odbyły się rozmowy pod przewodnictwem wiceministra spraw zagranicznych Wietnamu Nguyen Minh Phu i zastępcy ministra spraw zagranicznych Chin Nung Ronga, których celem było ucieleśnienie i wdrożenie wspólnej wizji. Na wysokim poziomie między obydwoma krajami.

Podczas spotkania obie strony wyraziły zadowolenie z pozytywnego rozwoju i historycznych osiągnięć w ostatnim czasie w stosunkach dwustronnych i wezwały do ​​intensyfikacji wymiany i komunikacji, organizowania wizyt na wysokim szczeblu oraz pomyślnego świętowania 16. spotkania Wietnam-Chiny. Komitet Sterujący ds. Współpracy.

Podkreślili także potrzebę rozszerzenia współpracy w obszarach gospodarki, handlu i ruchu drogowego, a także zacieśnienia współpracy w obszarach obronności, bezpieczeństwa i dyplomacji.

W odniesieniu do skutecznego zarządzania granicami lądowymi nawoływali do właściwego rozwiązania nierozstrzygniętych lub pojawiających się kwestii w tym rozgraniczeniu, zgodnie z dokumentami i traktatami podpisanymi między obiema stronami.

W tym sensie Minh Vu zasugerował, aby sąsiad zwiększył import wietnamskich produktów rolno-leśnych i wodnych oraz poprawił połączenia transportowe między obydwoma krajami, zwłaszcza drogowe i kolejowe.

Sekretarz Generalny Komitetu Sterującego ds. Współpracy Dwustronnej między Wietnamem a Chinami podkreślił znaczenie rychłych negocjacji w sprawie podpisania umowy ramowej w sprawie handlu ryżem, powołania grupy roboczej w celu zacieśnienia współpracy w dziedzinie turystyki oraz zwiększenia koordynacji w zakresie stosowania wydajnych i zrównoważonych źródła wody. Z rzeki Mekong.

Ze swojej strony Nong Rong uważał, że obie strony powinny przyspieszyć budowę modeli inteligentnych bram granicznych, aby poprawić efektywność odpraw celnych i zmniejszyć zatory towarowe na tych liniach granicznych.

Zaapelował także o zintensyfikowanie współpracy w zakresie rozwoju środowiska, gospodarki cyfrowej i nowych energii, takich jak energia wiatrowa i słoneczna, a także o aktywną koordynację udziału w regionalnych i międzynarodowych forach wielostronnych.

Przy tej okazji, według agencji prasowej VNA, obie strony wymieniły szczere i uczciwe poglądy na kwestie morskie, podkreślając znaczenie utrzymania pokoju i stabilności na morzu w obecnym złożonym kontekście międzynarodowym i regionalnym.

ciało/pm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *