Wietnam i Polska pobudzają handel dwustronny | Ekonomia

Wietnam i Polska pobudzają handel dwustronny Hein Anh 1Przetwarzanie kukurydzy w Wietnamie (źródło: VNA)

Ho Chi Minh City (VNA) – Wietnam i Polska mają duży potencjał w zakresie wzmocnienia współpracy i handlu, zwłaszcza w zakresie produktów rolno-spożywczych.

O tym stwierdzili specjaliści biorący udział w webinarium na temat umowy bezpłatnej handel Między Wietnamem a Unią Europejską (EVFTA), możliwości biznesowe dla firm po obu stronach.

Przemawiając na sympozjum ambasador Hanoi w Warszawie, Nguyen Hong, zwrócił uwagę na owocny rozwój stosunków dwustronnych w ostatnim czasie, zwłaszcza wymiany handlowej, która w 2020 roku odnotowała wzrost o ponad 15,5 proc.

Podkreślił, że Wietnam i Polska mają przewagę w rozwoju rolnictwa, więc mogą zacieśnić współpracę w tej dziedzinie.

Polska produkuje i eksportuje mięso, przetwory mięsne i mleko, podczas gdy Wietnam stawia na kawę, orzechy nerkowca i paprykę. Elementy te nie konkurują bezpośrednio i wykazują wysoki stopień integracji.

Zdaniem dyplomaty, po wejściu w życie EVFTA w sierpniu 2020 r. Produkty rolne w obu krajach są objęte preferencyjnymi taryfami, co ułatwia dwustronną działalność handlową.

Z kolei Piotr Harasimowicz, szef przedstawicielstwa polskiego Ministerstwa Handlu i Inwestycji w Ho Chi Minh City, potwierdził, że jego kraj jest jednym z potencjalnych rynków, z których wietnamskie firmy mogłyby skorzystać, korzystając z EVFTA.

Po wejściu w życie EVFTA zachęcił polskich importerów do kupowania wietnamskich towarów i nawiązał współpracę z producentami w Indochinach.

Ponadto polskie firmy zwracają szczególną uwagę na rozwój technologii, komunikację, usługi finansowe i projekty transportowe w Wietnamie – powiedział Harasimovi قال.

Tymczasem Huang Xuan Binh, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Hanoi w Warszawie, czuł, że w pełni wykorzystuje zalety oferowane przez firmy EVFTA WietnamMusisz znać potrzeby i preferencje konsumentów w zakresie Polska Podobnie jak w Unii Europejskiej, aby odpowiedzieć na te ogólne żądania. /.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *