Wietnam i Republika Południowej Afryki badają możliwości zacieśnienia stosunków handlowych – Asia News

Wietnam i Republika Południowej Afryki badają możliwości zacieśnienia stosunków handlowych – Asia News

Wiceminister Przemysłu i Handlu Phan Thi Thang wygłasza przemówienie na sympozjum, które odbyło się 14 września w Pretorii w Republice Południowej Afryki. (Zdjęcie: VNA)


Wiceminister Przemysłu i Handlu Phan Thi Thang powiedział 14 września podczas seminarium na temat współpracy gospodarczej w Pretorii, że Wietnam i Republika Południowej Afryki mają ogromny potencjał rozszerzenia handlu dwustronnego.

Wydarzenie, które odbyło się na marginesie obchodów 30-lecia dwustronnych stosunków dyplomatycznych, zgromadziło ponad 150 uczestników z agencji rządowych, gmin i firm z obu krajów.

W swoim przemówieniu Thang z satysfakcją zauważył, że stosunki między Wietnamem a Republiką Południowej Afryki postępują, co stanowi impuls dla ich stosunków gospodarczych i handlowych.

Wskazał na statystyki, z których wynika, że ​​w latach 2018-2022 handel dwustronny wzrósł, a wolumen transakcji przekroczył 1,2 miliarda dolarów rocznie.

W szczególności oba kraje mają duży potencjał rozszerzenia dwustronnej wymiany handlowej, ponieważ ich struktury eksportu zasadniczo się uzupełniają. Wietnamski urzędnik stwierdził, że jest to odpowiedni warunek dla ich firm, aby wzmocnić i zdywersyfikować swoje łańcuchy dostaw.

Na forum przemawia wiceminister handlu, przemysłu i konkurencji Republiki Południowej Afryki Nomalungelo Jenna. (Zdjęcie: VNA)

Wiceminister handlu, przemysłu i konkurencji Republiki Południowej Afryki Nomalongelo Jenna wyraził swój podziw dla silnego rozwoju gospodarczego i handlowego Wietnamu oraz podzielił pogląd Thanga, że ​​oba rynki uzupełniają się.

Wskazał na statystyki, z których wynika, że ​​w latach 2018-2022 handel dwustronny wzrósł, a wolumen transakcji przekroczył 1,2 miliarda dolarów rocznie.

Uznał również, że partnerstwa gospodarcze i handlowe nadal mają ogromny potencjał i wezwał obie strony do podwojenia wysiłków w celu poszukiwania możliwości współpracy i łączenia przedsiębiorstw w takich branżach, jak motoryzacja, chemikalia, nawozy, tekstylia, odzież i produkty rolne . Przetwórstwo spożywcze, górnictwo, przetwórstwo drewna, celuloza i farmaceutyka.

Podczas sympozjum przedstawiciele obu ministerstw, administracje niektórych regionów Republiki Południowej Afryki, takich jak Mpumalanga i KwaZulu-Natal, a także firmy z obu krajów badali potencjał i możliwości współpracy w handlu, przemyśle, energetyce i produkcji farmaceutycznej.

13 września delegacja wietnamskich przedsiębiorstw spotkała się z kilkoma partnerami z Republiki Południowej Afryki, aby omówić partnerstwa.

Artykuł został ponownie opublikowany przez wietnamskie media państwowe VNA na mocy umowy między obiema stronami o udostępnianiu treści. Link do oryginalnego artykułu: https://en.vietnamplus.vn/vietnam-south-africa-explore-chances-for-stronger-trade-ties/268000.vnp


Vietnam News Agency (VNA) to rządowa organizacja informacyjna, która rozpowszechnia i rozpowszechnia oficjalne informacje, gromadzi i prezentuje wiadomości za pośrednictwem różnych form treści multimedialnych krajowym i zagranicznym agencjom medialnym.

VNA działa w modelu federacyjnym, posiadając 15 krajowych i zagranicznych serwisów informacyjnych, przedstawicielstwa we wszystkich 63 miastach i powiatach w całym kraju oraz 30 biur zagranicznych na pięciu kontynentach.

VNA i ReporteAsia zawarły umowę dotyczącą udostępniania i ponownej publikacji treściYou May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *