Wietnam jest zaangażowany w ratowanie planety

Kostaryka wzywa do ambitnych i konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska

Minh Chinh podkreślił, że przeciwdziałanie zmianom klimatu opiera się na wspólnych, ale także zróżnicowanych obowiązkach w zależności od okoliczności, okoliczności i możliwości każdego kraju oraz zgodnie z zasadą równości i sprawiedliwości społecznej.

Orzekł, że przywracanie natury powinno być najwyższym priorytetem we wszystkich decyzjach rozwojowych i najwyższych standardów etycznych na wszystkich poziomach, od rządów i firm po osoby fizyczne.

Podkreślił, że (zmiana klimatu) jest problemem globalnym i dlatego należy go rozwiązać poprzez podejście globalne.

Według wietnamskiej agencji informacyjnej VNA wystąpienie Minha Chinha zostało wysoko ocenione przez jego kolegów z innych krajów oraz przedstawicieli organizacji międzynarodowych obecnych na szczycie.

Wiele z nich wyraziło chęć współpracy z Wietnamem w poszukiwaniu rozwiązań zdolnych do promowania zielonego wzrostu i zwiększenia odporności na ekstremalne zjawiska pogodowe.

Premier Wietnamu przebywa również z roboczą wizytą w Wielkiej Brytanii, podczas której był wczoraj świadkiem podpisania 26 umów o handlu i współpracy o wartości kilku miliardów dolarów. Następnie od 3 do 5 złoży oficjalną wizytę we Francji.

msm / asg

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *