Wietnam oddaje cześć królom założycielom narodu – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Wskazali, że festiwal odbył się w zeszłym roku w ramach ograniczonego szkolenia i rygorystycznych środków bezpieczeństwa ze względu na Covid-19, ale tym razem odbędzie się w stosunkowo normalnych warunkach dzięki kontroli kraju nad epidemią.

Jak zwykle, najbardziej wyraziste ceremonie odbędą się w północnej prowincji Phu Tho wraz ze składaniem ofiar, kadzideł i innymi rytuałami w górnej świątyni, poświęconej dynastii na górze Nghia Linh (około 85 kilometrów na północny zachód od Hanoi).

Święto, ogłoszone niematerialnym dziedzictwem kulturowym ludzkości UNESCO, gromadzi co roku setki tysięcy pielgrzymów, a miliony obchodzą je w innych częściach kraju.

Oprócz Rytuału Rytuału obchody obejmą paradę Palankin, festiwale uliczne i pokazy sztucznych ogni.

Również Pieśń Xoan (jej pochodzenie pochodzi z Phu Tho, także niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości) i inne artystyczne i kulturowe manifestacje, wystawa tradycyjnych produktów prowincji oraz konkurs na zrobienie, między innymi, banh chung (lepkiego ciasta ryżowego). .

Według legendy około cztery tysiące lat temu wróżka Au Co poślubiła Lac Long Quan, króla smoka morskiego, i urodziła sto jaj, z których wyłoniło się 100 dzieci, pierwszych Wietnamczyków.

Zakochany, ale chętny do powrotu do swojego rodzinnego miasta, Król Smoków wyruszył w morze z połową swoich dzieci, Au Co został w górach i nauczył pozostałych pięćdziesięciu, jak uprawiać ryż i przędzić.

Najstarszy z nich osiadł w Phung Chau (dzisiejsze Fu Tho), przyjął tytuł króla Honga, założył niezależne państwo na górze Njia Linh i nazwał je Fan Lang.

Królowie Honga (18 z rzędu) rządzili Wietnamem od 879 rpne do 258 rpne, w epoce charakteryzującej się kwitnącym rozwojem rolnictwa i głośnymi zwycięstwami nad obcymi najeźdźcami.

Rytuały w Phu Tho, w pozostałej części Wietnamu, a nawet w innych krajach, w których istnieją duże społeczności wietnamskie, są symbolem patriotyzmu, jedności i dumy narodowej.

Wietnam ma ponad 1400 świątyń i pagód poświęconych Wiszącym Królom.

mgt / asg

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *