Wietnam planuje zbudować milion domów dla pracowników

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Premier Pham Minh Chin powiedział podczas wideokonferencji z 19 prowincjami i miastami pod administracją centralną, że rozwój mieszkalnictwa socjalnego jest jedną z ważnych kwestii w polityce społecznej i gospodarczej kraju i staje się obowiązkiem państwa, społeczeństwa i ludności. …

W tym sensie premier zwrócił się do Ministerstwa Budownictwa o koordynację z gubernatorem i innymi sektorami przygotowania planu budowy miliona domów i przedstawienie go w tym miesiącu.

Minh Chinh podkreślił, że państwo zachęca do udziału w tych pracach wszystkich elementów gospodarczych, i zwrócił uwagę na potrzebę stworzenia mechanizmu przyciągania inwestorów, w tym cudzoziemców, i przyłączania się do nich w tym wysiłku.

Uważał, że w tym celu miejscowości powinny łączyć budownictwo socjalne z rozwojem rynku nieruchomości, proporcjonalnie do ich planowania i uwarunkowań.

Nalegał, aby tam, gdzie koncentruje się wiele parków przemysłowych i pracowników, należy przeznaczyć fundusz ziemi i zachęcać inwestorów i firmy do udziału w rozwoju budownictwa mieszkaniowego i mieszkaniowego.

Agencja informacyjna VNA dodała, że ​​premier zlecił Ministerstwu Finansów koordynację z Bankiem Polityki Społecznej przedłożenia decyzji w sprawie planu emisji obligacji, aby pomóc osobom i rodzinom w zakupie lub czynszu socjalnym. Żyjący.

Dzień wcześniej prezes Banku Wietnamu Nguyen Thi Hung zapowiedział, że podmiot ten ułatwi osobom o niskich dochodach uzyskanie preferencyjnych kredytów na zakup domu.

Thi Hong zauważył, że w ostatnich latach w kraju opracowano szereg programów mających na celu przyniesienie korzyści obywatelom o niskich dochodach i przybliżenie im pakietów kredytowych na te cele.

Ze swojej strony, dyrektor Banku Polityki Społecznej, Duong Quyet Thang, zauważył, że ponad 185 000 osób o ograniczonych zasobach ekonomicznych korzysta obecnie z polityki kredytowej na zakup domu.

Na początku lipca sam dyrektor ujawnił, że w pierwszym półroczu bieżącego roku w ramach programu ożywienia i rozwoju społeczno-gospodarczego kraju udzielono preferencyjnych kredytów w wysokości ponad 381 mln dolarów.

jha / mpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.