Wirus korona żyje dziś w Hiszpanii: trzecia dawka i koniec ograniczeń | Ostatnia minuta

Bolsonaro oskarża Lulę o „oportunistę”

prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro potwierdził w tę niedzielę, że były prezydent Luiz Inacio Lula da Silva jest „oportunistą”. Po oskarżeniu o odpowiedzialność za ludobójstwo i jego obronę. Ponadto Bolsonaro bronił swojego zarządzania pandemią pomimo ustaleń raportu komisji senackiej, która oskarżyła go o „zbrodnie przeciwko ludzkości”.

Bolsonaro jest w Rzymie na szczycie przywódców G20, Oskarżenia te zostały odrzucone, podkreślając, że „sejmowa komisja śledcza składa się z opozycyjnych partii lewicowych”. I że „jest siedmiu senatorów, którzy nic nie zrobili podczas pandemii”.

„Lula oskarża mnie o ludobójstwo, ponieważ jest oportunistą” – powiedział, oskarżając lewicę w swoim kraju, że wenezuelski generał Hugo Armando Carvajal, były szef wenezuelskich służb wywiadowczych, który jest więziony w Hiszpanii, powiedział „jeśli dostał środki i że wszystkie lewicowe władze otrzymały środki z przemytu narkotyków”. Pieniądze wysłano także do Hiszpanii.

Brazylijski prezydent podkreślił, że jego rząd dokłada wszelkich starań, „aby gubernatorzy i burmistrzowie mogli walczyć z epidemią”., raporty Efe.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *