Władimir Putin zagroził NATO za współpracę z Ukrainą i oświadczył, że omówi możliwe reakcje z kierownictwem wojskowym

Władimir Putin zagroził NATO za współpracę z Ukrainą i oświadczył, że omówi możliwe reakcje z kierownictwem wojskowym
Prezydent Rosji Władimir Putin na dorocznej konferencji prasowej pod koniec roku w Moskwie, Rosja, 23 grudnia 2021 r. REUTERS/Evgenia Novozinina

Prezydent Rosji , Władimir Putin ogłosił w niedzielę, że przedyskutuje z dowództwem wojskowym kraju najwłaściwszą odpowiedź na to, co określił jako próbę rozszerzenia NATO na Ukrainie..

W wywiadzie dla kanału Rosja 1i Prezydent Rosji podkreślił, że NATO może spotkać się z „innymi reakcjami” Moskwy„Ale to będzie zależało od sugestii ekspertów wojskowych” – dodał.

Putin wskazał również w oświadczeniach skompilowanych przez oficjalną rosyjską agencję informacyjną, że Rosja poszukuje „wynegocjowanego i prawnie uzgodnionego dyplomatycznego rozwiązania” sytuacji i „to jest to, czego potrzeba”. Sputnik.

Władze Rosji i Ukrainy podniosły w ostatnich tygodniach impuls polityczny, przeplatając się oskarżeniami o rychły atak militarny.W nowej eskalacji napięcia od czasu sponsorowania przez Kreml separatystycznej rebelii w Donbasie w 2014 roku Moskwa ogłosiła aneksję Krymu.

Kijów szacuje, że 200 kilometrów od granicy stacjonuje około 122 000 rosyjskich żołnierzy, a Co dodałoby ponad 143 000 na dystansie 400 km. Moskwa broni się i w zawiadomieniach o nowych rozmieszczeniach twierdzi, że ma prawo do mobilizacji przed ukraińskim podejściem do NATO.

obraz pliku.  Ukraina prowadzi ćwiczenia wojskowe z siłami USA i sojusznikami NATO w obwodzie lwowskim Ukrainy.  24 września 2021 r. (Reuters) / Gleb Garanish
obraz pliku. Ukraina prowadzi ćwiczenia wojskowe z siłami USA i sojusznikami NATO w obwodzie lwowskim Ukrainy. 24 września 2021 r. (Reuters) / Gleb Garanish

Nawet Putin zadeklarował na konferencji prasowej w czwartek, że „Ukraina może przygotować się do operacji wojskowej”. Ze swojej strony rząd ukraiński zaprzeczył oskarżeniom. „Oświadczenie rosyjskiego prezydenta w sprawie rzekomego przygotowania operacji wojskowej w Donbasie jest fałszywe” – powiedział agencji rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikolenko. Ukrinform.

W tym sensie Nikolenko zauważył, że ukraińskie władze pod przewodnictwem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego dążą tylko do pokoju i nadal stawiają na dyplomację w celu rozwiązania konfliktu.

Z drugiej strony, negocjatorzy Ukraina, Rosja i Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Zgodziłem się na ponowne powołanie sesji plenarnej zatrzymać ogień Między ukraińskimi siłami rządowymi a separatystami wspieranymi przez Rosja na wschodzie Ukraina, podała w środę Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Cieszę się, że uczestnicy wyrazili stanowczą wolę pełnego przestrzegania Porozumienia w sprawie środków na rzecz wzmocnienia zawieszenia broni z 22 lipca 2020 r.Ambasador Mikko Keinonen powiedział w oświadczeniu Ambasador Mikko Keinonen powiedział w oświadczeniu.

Kijów i Moskwa mają winny wzajemny W ostatnich miesiącach łamania wcześniej uzgodnionego zawieszenia broni Lipiec 2020 To bardzo pomogło w zmniejszeniu liczby ofiar w minionym roku.

Ta (nowa umowa) ma ogromne znaczenie dla ludzi żyjących po obu stronach linii kontaktu.Diego Quinonena.

(z informacjami z Europa Press)

Czytaj:

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *