Władze Gazy twierdzą, że w szpitalu Khan Yunis zabrakło żywności i środków znieczulających z powodu izraelskich ataków

Władze Gazy twierdzą, że w szpitalu Khan Yunis zabrakło żywności i środków znieczulających z powodu izraelskich ataków
25.10.2023 Dalej. – Władze Gazy twierdzą, że szpital w Khan Yunis cierpi na brak jedzenia i znieczulenia w związku z izraelskimi atakami. Władze Strefy Gazy, kontrolowanej przez Islamski Ruch Oporu (Hamas), poinformowały dzisiaj, w piątek, że w szpitalu Al-Nasr, jednym z najważniejszych szpitali w Khan Yunis (południe), skończyła się żywność i leki znieczulające w związku z izraelską agresją. . Polityka europejska Prasa/Kontakt/Saher Al-Ghurra

Władze w Strefie Gazy, kontrolowanej przez Islamski Ruch Oporu (Hamas), poinformowały w piątek, że w szpitalu Al-Nasr, jednym z najważniejszych szpitali w Khan Yunis (południe), zabrakło żywności i leków znieczulających z powodu izraelskiej agresji. . Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w Gazie, Ashraf Al-Qudra, powiedział: „Kompleksowi medycznemu Al-Nasr całkowicie zabrakło zapasów żywności, środków znieczulających i środków przeciwbólowych z powodu izraelskiego oblężenia narzuconego pięć dni temu”. Podkreślił, że w placówkach przebywa „150 pracowników służby zdrowia, 350 pacjentów i setki wysiedlonych rodzin”, którzy „żyją w katastrofalnych warunkach głodu, są atakowani i pozbawieni leczenia” – wynika z oświadczenia opublikowanego przez ministerstwo na jego konto. W serwisie społecznościowym Facebook. W tym sensie armię izraelską oskarżono o „celowe paraliżowanie” możliwości tego szpitala i szpitala Al-Amal prowadzonego przez palestyński Czerwony Półksiężyc, poprzez „oblężenie, ataki i utrudnianie ruchu karetek”. Al-Qudra potwierdziła również, że „około 600 000 mieszkańców północnej Gazy jest narażonych na śmierć z powodu głodu, rozprzestrzeniania się chorób i izraelskich bombardowań” – wynika z komunikatu przekazanego przez Ministerstwo Zdrowia Gazy za pośrednictwem jego kanałów komunikacyjnych. Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża ostrzegł w czwartek, że Strefie Gazy grozi „całkowite zamknięcie placówek medycznych” z powodu ataków armii izraelskiej i zauważył, że szpital Al-Nasr i Szpital Europejski w Gazie, oba zlokalizowane w enklawie na południe od Strip, „jest zagrożona zaginięciem”. Z powodu walk”. Komitet Międzynarodowy zauważył, że te dwa szpitale, jedyne szpitale referencyjne świadczące usługi doraźne i chirurgiczne, obsługują prawie dwa miliony ludzi, i dodał, że ich możliwości są obecnie „niewystarczające” w stosunku do liczby rannych i chorych w Strefie Gazy. Miasto Khan Yunis stało się w ostatnich tygodniach jednym z głównych celów izraelskiej armii, ponieważ władze uważają, że wyżsi rangą urzędnicy Hamasu ukrywają się w tym obszarze Strefy Gazy ponad trzy miesiące po ataku, który miał miejsce na wczesnym etapie i skupiał się na północy enklawy. Armia izraelska rozpoczęła atak na Strefę Palestyńską po atakach Hamasu, w wyniku których zginęło około 1200 osób, a około 240 zostało porwanych. Jak dotąd władze Strefy kontrolowanej przez Ruch Islamski poinformowały, że w wyniku izraelskiej ofensywy zginęło ponad 26 000 Palestyńczyków, z czego 360 osób zginęło w operacjach sił bezpieczeństwa i atakach osadników na Zachodnim Brzegu i Wschodniej Jerozolimie. .

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *