Właściciele „bezczelności” żądają amnestii i wysyłają ostrzeżenia do rządu

Krajowy przedstawiciel niezarejestrowanych właścicieli samochodów, Ruben Ferrovino, zauważył, że właściciele nieudokumentowanych pojazdów, czyli „chutos”, dali rządowi 72 godziny na spełnienie ich żądań dotyczących amnestii mającej na celu zalegalizowanie co najmniej 200 000 pojazdów w całym kraju.

Termin upływa w poniedziałek, a branża ogłasza blokadę narodową na najważniejszych drogach w kraju, jeśli popyt nie zostanie zaspokojony.

Sektor odbył spotkanie w czwartek w amfiteatrze w gminie Cabinota, a we wnioskach poprosili rząd o wzmocnienie kontroli granicznych, aby nie dopuścić do wjazdu nieudokumentowanych pojazdów; Przestańcie przejmować samochody Alkotos i szantażować ich właścicieli. amnestia w celu legalizacji pojazdów silnikowych; Przestań prześladować przywódców i ustosunkuj się do tych żądań w ciągu 72 godzin.

Ferrovino wyjaśnił, że nieudokumentowani właściciele samochodów pochodzą z obszarów wiejskich, używają samochodów do transportu produktów rolnych i posiadają nie więcej niż jeden samochód. Jesteśmy biedni, którzy nigdy nie będą mogli kupić nowego samochodu ani kredytu bankowego, bo proszą o gwarancje, a mają pensje ponad 5000 Boliwijczyków. Lider powiedział: Czy tylko wybitni ludzie mogą posiadać samochód?

Podkreślił, że nie są „złośliwi”, bo nie trenują na pojazdach. „Kupowaliśmy samochody w Boliwii” – powiedział.

Według lidera, w kraju jest ponad 300 tysięcy nieudokumentowanych samochodów, z czego 200 można znacjonalizować, a pozostałe są zbyt stare, aby je znacjonalizować.

Ferrovino dodał, że nacjonalizacja wpłynie na gospodarkę kraju ponad 200 milionów dolarów. Rząd powinien o tym pomyśleć. To świetna okazja”.

Sektor sugeruje, że znacjonalizowanych samochodów nie można sprzedać w ciągu czterech lat po operacji.

pakowanie w różnych gminach

Od poniedziałku w Cochabamba właściciele nieudokumentowanych pojazdów organizują wiece, narady i karawany w Iquile, Totora, Ibizana i Cabinota, aby poprosić o amnestię pozwalającą im zalegalizować swoje samochody.

Wczoraj właściciele samochodów „chutos” zorganizowali konwój ze swoimi pojazdami mechanicznymi w Ikele. We wtorek zorganizowałem zlot w Totorze.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *