Włochy o krok od faszyzmu

Włochy o krok od faszyzmu

Media w całej Europie współpracowały we własnym interesie lub altruizmie Powrót europejskiego faszyzmu. Podejmowano próby zakamuflowania ruchów tej ideologii przez sekty takie jak skrajna prawica, konserwatyści i ultraliberałowie, gdy ich platforma, która wyraźnie odwołuje się do historii i tożsamości narodowej jako pułapek, opiera się na represjonowaniu polityki społecznej realizowanej w po. lat, w ksenofobii iw większości rozwarstwienia XIX wieku. W twoich propozycjach nie ma nic łaskawego, Jest nienawiść, jest ignorancja, jest truciznaJest uraza, było to, co było w latach dwudziestych, ale z robotami i sieciami społecznościowymi.

Faktem jest, że najpotężniejszą partią w Europie jest obecnie faszystowska, zakamuflowana tysiącem nazwisk, mająca różne ogniska ideologiczne w zależności od kraju, ale mająca pewne wspólne miejsca dla wszelkich wcześniejszych ruchów reakcyjnych. w Szwecji, Danii, Francji, Holandii, Austrii, Belgii, Polsce, Hiszpanii, na Węgrzech i większości krajów Europy Wschodniej, Łącznie z Ukrainą i RosjąSkrajna prawica jest albo u władzy, albo w ciągu kilku godzin od jej przejęcia. Telewizory, radia, gazety i sieci milczały w obliczu groźby dewastacji, nadciągającej nad Europą i oczywiście Stanami Zjednoczonymi.

Mówi się, że jest to reakcja na globalizację i imigrację, na stopniowe zubożenie dużej części społeczeństwa, która widzi, że nie ma dostępu do dóbr, do których mieli dostęp ich przodkowie, a judaizm mesjanistyczny jest uważany za fundament cywilizacji zachodniej w niebezpieczeństwie, że Starzejąca się Europa Ryzykuje, że straci swoją tożsamość i zostanie pożarta przez muzułmańską młodzież, aby stać się odgałęzieniem Mekki, outsiderami chcącymi zabić Boga.

Oprócz kryzysu sponsorowanego przez rosyjską inwazję na Ukrainę, Europa cierpi z powodu wcześniejszej choroby spowodowanej transportem przemysłowym i brakiem reakcji ze strony rządów

Oprócz kryzysu sponsorowanego przez rosyjską inwazję na Ukrainę, Europa cierpi na wcześniejszą chorobę wywołaną przez: transport przemysłowy Brak reakcji rządów na rzeczywiste problemy ludzi. Prawdą jest, że w krajach takich jak Hiszpania czy Włochy młodym ludziom bardzo trudno jest usamodzielnić się z powodu cen mieszkań, które są napędzane nieokiełznaną spekulacją, a także z powodu coraz niższych płac, prawdą jest, że Globalizacja spowodowała takie spustoszenie że dla wielu ludzi jest prawie niemożliwe zrozumienie, dlaczego tysiącom przemysłów, których właściciele później stali się importerami, pozwolono przywieźć ze Wschodu to, co tu wytwarzali, Dlaczego nikt nie położył kresu produktom wytwarzanym przez niewolników bez praw socjalnych?robotniczych czy politycznych, ponieważ byli bardzo tolerancyjni wobec korupcji i braku przejrzystości w organizacjach publicznych i prywatnych.

Ale nie jest prawdą, że największy atak na europejską gospodarkę i europejską tożsamość nie pochodzi z krajów islamskich i wschodnich, ale Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych: angielski jest używany w Unii Europejskiej, gdy nie należy do niej ani Wielka Brytania, ani Stany Zjednoczone; To samo dzieje się w zarządach wielkich korporacji, w kongregacjach, w których anglosaskie słowa są coraz bardziej rozpowszechnione bez ładu i składu, w produkcjach audiowizualnych, w kinie, na platformach serialowych i filmowych, w sieciach, w wartościach i sposobie sukienka naszej młodości.

Europa przechodzi proces Media i gospodarka co naprawdę grozi przekształceniem go w zły aneks do Teksasu z wielowiekowymi zabytkami i miastami. Żadnej partii faszystowskiej ani żadnego innego cięcia Potędź tę miażdżącą inwazjęto systematyczne niszczenie naszych korzeni, naszych śladów na naszej tożsamości i naszym języku, nie tylko dla mniejszości takich jak kataloński, galicyjski czy baskijski, ale także dla hiszpańskiego, francuskiego czy niemieckiego.

Podobnie jak w latach dwudziestych, neofaszyzm jest niczym innym jak ostatnim zgubnym baranem kapitalizmu, partii, która opowiada się za systemem opartym na nierówności strukturalnej.

O europejski neofaszyzm Stany Zjednoczone są niebem, wzorem, wzorem do naśladowania. Kraj, w którym najsilniejsi nie płacą podatków ani nie przestrzegają prawa, kraj, w którym nie ma zasiłków dla bezrobotnych, urlopów, ubezpieczeń społecznych, zasiłków dla osób niesamodzielnych Ani żadnej z korzyści, z których korzystają dziś otaczające nas krajePomimo kary śmierci lub prawa do zabicia biednego czarnoskórego mężczyzny służbowym pistoletem. Podobnie jak w latach dwudziestych ubiegłego wieku, Neofaszyzm to nic innego jak kozioł ofiarny ostatniego ciosu kapitalizmupartia, która opowiada się za systemem opartym na nierówności strukturalnej, na zniesieniu sprzeciwu kijem, na zniknięciu wszystkich tych praw i środków, które czynią życie bardziej znośnym dla tych, którzy nie mieli tyle szczęścia.

Można go odróżnić od ruchu, który Mussolini prowadzi w rytuałach, ubraniach, paradach wojskowych, ale Cel jest dokładnie taki samKoniec demokracji i możliwość bardziej sprawiedliwego, wolnego i racjonalnego świata. Kiedy mówią o wolności, nie odnoszą się do wielkości zawartej w jednym z najpiękniejszych słów, ale do stylu, który je stworzył. pasy Kiedy zapewniał, że nikt mu nie powie, co ma pić, a czego nie pić, to znaczy… Izabela Diaz Ayuso Podkreślając, że wolność polega na piciu piwa podczas pandemii Tysiące starszych osób zmarło bez opieki zdrowotnej.

że to Wolność bogatych, których twierdzą, ale także głupca, idiotę, obywatela, który gołosłownie deklaruje politykę, ale wierzy we wszystkie kłamstwa i mistyfikacje, które miliony rozpowszechniają każdego dnia, co godzinę. że to Wolność dla tych, którzy mówią, że są apolityczni Ale złoszczą się, jeśli ktoś krytykuje Abascala, Meloniego lub Figo. To wolność tych, którzy przyklaskują zniesieniu podatku od bogactwa płaconego tylko przez kilka tysięcy miliarderów, ale domagają się budowy dróg, pociągów i szpitali, pomocy w handlu, cysternach i samozatrudnieniu.

gardzą imigrant Z całej duszy, wieki temu gardził Żydami Ci, których księża obwiniali z ambony Zatruwają fontanny i gwałcą dziewczyny, ale to imigranci uprawiają ziemię, zbierają plony, troszczą się o naszych starych ludzi lub sprzątają nasze domy. to jest Irracjonalne uczucie typowe dla okresów kryzysuale pogorszyła je nadmierna dezinformacja i niepowodzenie systemów edukacyjnych – które były coraz bardziej sprywatyzowane – które nie były w stanie wykształcić krytycznych obywateli zdolnych do odróżnienia prawdy od kłamstwa, uczciwego człowieka od łajdaka i szlachetnych uczuć od kogoś godnego pogardy.

Włochy, kraj renesansu, najpiękniejszych pałaców, najwspanialszych obrazów, opery, twórca nowoczesnej teorii politycznej, powtarzają doświadczenia lat dwudziestych.

pod tymi miejscami, Włochy, kraj renesansu, najpiękniejszych pałaców, najwspanialszych obrazów, opery, twórca nowoczesnej teorii politycznej, powtarza doświadczenie lat dwudziestych, bo mało kto mówi o tym, co się wtedy wydarzyło, o tysiącach zmarłych, obozów koncentracyjnych, mordów na środku ulicy lub w ośrodkach policyjnych, od katastrofy wojny światowej. Ponieważ historia pisana przez profesjonalistów z wieloletnim poświęceniem i poświęceniem, Nikt tego nie czyta ani w to nie wierzy. Ani ich to nie obchodzi. Mam nadzieję, że się mylę, Włochy zagłosują za faszyzmem, tak jak zrobiły to już Polska i Węgry, właśnie wtedy, gdy Unia Europejska uruchomiła program pierwszej pomocy dla obywateli i przedsiębiorstw wszystkich swoich członków.

Tymczasem faszyści szwedzcy, holenderscy, hiszpańscy, francuscy i austriaccy czekają na swoją szansęBudowanie nietolerancyjnej Europy, która tłumi prawdziwie europejską tożsamość i wolności Ucieleśnione w rewolucyjnych zasadach wolności, równości i braterstwa. Nie możemy stać bezczynnie, czekając, aż niezdarność pojawi się na komórce, czekając na to, co wydarzy się na Netflixie czy Instagramie. Wszyscy jesteśmy w niebezpieczeństwie i musimy wrócić na barykady.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *