Włochy, pierwsze wielkie zwycięstwo wojny Putina

Wybory parlamentarne we Włoszech przedstawiają nam bardzo niebezpieczny scenariusz polityczny w trzecim potędze Unii Europejskiej. Najprawdopodobniej Giorgia Meloni, przywódca Braci we Włoszech, zostanie premierem kraju, z którego powstała Republika, Senat Ludu Rzymskiego i prawo, które nawet dzisiaj, po ponad dwóch tysiącach lat, istniejących praw i wolności obywatelskich. Polityka znikąd zgarnęła około 30% głosów. Jego inspiracją jest Mussolini i będzie potrzebował wsparcia kogoś oskarżanego o korupcję i pedofilię, takiego jak Silvio Berlusconi i Matteo Salvini, były minister spraw wewnętrznych znany z ksenofobicznych manifestacji i odpowiedzialny za śmierć tysięcy migrantów na Morzu Śródziemnym. Całe to podsumowanie i wady byłyby tylko kolejnym incydentem w i tak już burzliwym włoskim życiu politycznym i cyrku, gdyby nie fakt, że to złe trio ogłosiło się przyjacielem Putina, a zatem opowiedziało się za zniesieniem jego ekonomicznego sankcje. Unia Europejska Prezydenta Rosji.

zdesperowany głos

Jednak polityczny fenomen, którego świadkami były Włochy, nie jest niczym nowym. Podatny grunt dla sytuacji społeczno-gospodarczej kraju transalpejskiego sprzyjał populistycznym rozwiązaniom niesławnej od wielu dziesięcioleci katastrofy klasy politycznej. W wyborach po wyborach wyborca ​​wybrał przywódcę kompensacyjnego, który jest w stanie oczyścić skorumpowany system i który ma silną rękę do uporządkowania gospodarki i zaprowadzenia porządku na ulicach. Tak przybył sam Berlusconi, odnoszący sukcesy biznesmen, który został patronem kraju. Później istniał dwubiegunowy rząd między Ligą Północną, kierowaną przez Salviniego, na skrajnej prawicy, a Ruchem Pięciu Gwiazd na radykalnej lewicy. A teraz poddali się ostatecznemu wybawcy, Meloni, którego populistyczne pisarstwo pobiło wszelkie rekordy. Dzięki wielu narzuconym rządom technokratycznym i przejęciu demokracji za aprobatą Brukseli, wraz z zdyscyplinowanymi burmistrzami EBC, takimi jak Monti czy Draghi. Rezultatem całej tej wybuchowej mieszanki, weterana teatralnych mediów i populacji spustoszonej najpierw przez wirusa, a potem przez przyspieszającą inflację, był bardzo duży abstynencja i rozpacz.

przytula brukselę

Nie ma wątpliwości, że nowy włoski rząd, jeśli się urodzi, byłby z natury niestabilny, biorąc pod uwagę egoistyczne osobowości jego trzech bohaterów. Konkurują w swoich tweetach, aby bez skrępowania powiedzieć najgłupsze rzeczy. Kiedy jednego dnia, mając osiemdziesiąt lat, deklaruje, że jest najprzystojniejszy we Włoszech, drugiego, na kilka godzin przed zwycięstwem w wyborach, zachęca do głosowania na nią, umieszczając dwa melony przed jej piersiami w uśmiechniętym portrecie . Co do trudności jego sprawy, doda, że ​​instytucje europejskie mu tego nie ułatwią. Sama Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji, odważyła się na kilka dni przed głosowaniem ostrzec, że nowa władza wykonawcza wyłaniająca się z urny wyborczej nie będzie w stanie złamać unijnego traktatu lub, jak to miało miejsce w Polsce i na Węgrzech, ryzykować tracąc to. Ogromna pomoc w postaci pieniędzy nowej generacji. Nie mniej niż 209 000 milionów euro zagrożone jest dla Włoch, jeśli naruszą prawodawstwo UE.

Zwycięzca jest daleko od Rzymu

Ale nie wierzmy, że po tych wyborach nic się nie wydarzyło na scenie europejskiej. Na razie Orbán nie jest już sam w swojej europejskiej bitwie. Jeśli polski rząd skorygował swoje stanowisko w obliczu nacisków Brukseli, może teraz powrócić na swoje dawne quasi-dyktatorskie sposoby. A dwa nowe rządy z 27 będą, bardzo oczekiwane, rządami Szwecji i Włoch, uwarunkowanymi lub kierowanymi przez antyeuropejskich ultrasów. Dlatego w Radzie Europejskiej równowaga rodzin politycznych zostanie przesunięta w kierunku skrajnej prawicy. Ale podstawową kwestią jest to, że wszystkie te populistyczne partie i przywódcy obiecują zakończyć kryzys i nie obwiniając Putina jako najeźdźcy i głównego bohatera wojny, obwiniają Unię Europejską za wszystkie bolączki ich ludzi. Zrozumienie, że jesteśmy pogrążeni w wojnie, a konflikty, niestety, przynoszą ból i poświęcenie, jest czymś, czego umiarkowana prawica i centrolewica nie były w stanie przekazać obywatelom. Tym samym głównym beneficjentem tych ruchów sejsmicznych w Europie jest nikt inny jak zwycięski rosyjski przywódca z Kremla.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.