Włochy popierają rozszerzenie bloku wojennego na szczycie NATO

Włochy popierają rozszerzenie bloku wojennego na szczycie NATO

Jednym z priorytetowych celów prawicowego rządu włoskiego na tym forum, które odbywa się w dniach 11-12 lipca, jest poparcie dla natychmiastowego wejścia Ukrainy do koalicji wojennej, zauważa ekspert Marco Galluzzo w raporcie opublikowanym przez gazetę Corriere della. Sera.

Meloni uważa, że ​​organizacja transatlantycka powinna również rosnąć „ze spojrzeniem na Afrykę i Morze Śródziemne”, ponieważ „zmierzamy w kierunku punktu zwrotnego w organizacji, która narodziła się w 1949 r.”, zauważają te media.

Włoska komendantka przybyła do Wilna po krótkiej wizycie na Łotwie, gdzie spotkała się w Rydze ze swoim odpowiednikiem Krisjanisem Karinsem i odwiedziła 270 żołnierzy z jej kraju stacjonujących w bazie obozowej Adazi, „aby wzmocnić bezpieczeństwo frontu bałtyckiego”. NATO”.

Po zakończeniu kontaktów z premierem Łotwy, w ramach których dążyła do uzgodnienia stanowisk na szczycie NATO na Litwie, prezydent potwierdziła swoje zainteresowanie dalszym „uproszczeniem procedur akcesyjnych Kijowa”.

Stanowiska Włoch i Łotwy są zasadniczo identyczne. „Wspieramy Ukrainę 360 stopni i pracujemy również nad tym, aby Europa mogła więcej inwestować w swoje bezpieczeństwo i obronę” – dodało źródło po spotkaniu z Karensem.

L / ort

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *