Włochy rozpoczynają pierwszą międzynarodową akcję ratunkową dla izraelskich ofiar w Gazie

Udało im się wydostać ich z Gazy przez Egipt, skąd wsiedli do samolotów udających się do Włoch. Przyjmowano je do ośrodków pediatrycznych w Rzymie, Genui, Bolonii i Florencji.

Reklama

Mieszkali A Piekło na ziemi. W poniedziałek jedenaścioro palestyńskich dzieci przybyło na lotnisko wojskowe Ciampino w Rzymie, aby poddać się leczeniu. To tylko kilka z tysięcy ofiar izraelskich ataków. Czterech z nich zostało przyjętych do szpitala Niño Jesús w Rzymie. Udało im się wydostać ich z Gazy przez Egipt, skąd wsiedli do samolotów udających się do Włoch. Przyjmowano je do ośrodków pediatrycznych w Rzymie, Genui, Bolonii i Florencji.

Podsekretarz Kustodii Ziemi Świętej w Jerozolimie Ibrahim FeltzPojechała z dziećmi do Rzymu i widziała zmianę, jaką przeżyły po ucieczce przed bombardowaniami: „Teraz są szczęśliwi. Trzeba było ich widzieć wczoraj w samolocie takimi, jakimi byli, teraz ja ich widziałem, mają zmienili się, są dużo lepsi, przynajmniej widzieliśmy, jak się uśmiechali, są szczęśliwi, że wyszli.” „Z piekła rodem. (…) Mamy nadzieję, że po tych wszystkich ofiarach palestyńskich i izraelskich… Wierzę, że muszą znaleźć rozwiązanie problemu, muszą znaleźć spokój.”

On tata Do spokój14-letni chłopiec przewieziony do Rzymu, wyjaśnia, w jaki sposób Ich dom został zniszczony w wyniku izraelskiego bombardowania. Jego córka przebywa obecnie w ośrodku rehabilitacyjnym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po amputacji stopy: „Mój synu Złamania głowy I w dłoni. On też cierpi Ataki epilepsji W wyniku bombardowań i zamachów bombowych, których celem był dom rodzinny (…) bardzo trudno było opuścić Gazę. Zostawiliśmy tam piekło. Spękana ziemia. „W Gazie nie ma już nic: nie ma domów, nie ma dróg, nie ma szpitali”.

Włochy Czy to jest to? Pierwszy kraj europejski Który rozpoczyna międzynarodową operację dla Ratowanie ofiar wojny w Gazie. Inne ranne dzieci przybędą w nadchodzących dniach z Gazy na pokładzie włoskiego statku marynarki wojennej.

Dodatkowe zasoby • Enrique Barueco (głos lektora)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *