Włochy utrzymują środki przeciwdziałające Covid-19 po zakończeniu globalnego stanu wyjątkowego

Włochy utrzymują środki przeciwdziałające Covid-19 po zakończeniu globalnego stanu wyjątkowego

Włoski minister zdrowia Roberto Schellaci powiedział w uwagach opublikowanych w poniedziałek na stronie informacyjnej PMI, że przepisy na razie pozostaną w mocy, biorąc pod uwagę ryzyko pojawienia się nowych wariantów, które mogą spowodować nowe fale zachorowań i zgonów.

Najgorsze, co kraje mogą teraz zrobić, to wykorzystać tę wiadomość, aby obniżyć czujność, zdemontować system, który stworzyły, i wysłać ludziom wiadomość, że Covid-19 nie jest już powodem do zmartwień. „Wirus tu zostanie” – dodał.

W tym sensie procedury obowiązujące obecnie we Włoszech pozostają w mocy w celu zarządzania pozytywnymi przypadkami i powrotu ich do społeczeństwa, w tym izolacji osób obecnych po molekularnym lub antygenowym teście diagnostycznym na SARS-CoV-2.

Wśród tych przepisów są przepisy, które stanowią, że osoby zakażone, w tym te bezobjawowe, muszą pozostać w izolacji przez pięć dni od pierwszego pozytywnego testu, a stosowanie masek FFP2 jest dla nich obowiązkowe do dziesiątego dnia od wystąpienia objawów, lub od pierwszego pozytywnego testu.

Z drugiej strony każdy, kto miał bliski kontakt z wirusem Covid-19, musi przestrzegać reżimu samokontroli, w którym obowiązkowe jest noszenie maski FFP2 w pomieszczeniach lub na zgromadzeniach przez co najmniej pięć dni.

Zgodnie z publikacją, pracownicy służby zdrowia nadal mają obowiązek codziennie, aż do piątego dnia po ostatnim kontakcie, poddawać się testowi antygenowemu lub badaniu molekularnemu.

Według najnowszego oficjalnego raportu we Włoszech od 28 kwietnia do 4 maja zgłoszono 20 822 przypadków Covid-19 i 166 zgonów, przy spadku zakażeń i wzroście zgonów w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Ten raport wskazuje, że liczby te oznaczają znaczny spadek o 10,0 procent liczby nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w porównaniu z 23 132 zarejestrowanymi między 21 a 27 kwietnia.

Jednak w ubiegłym tygodniu liczba zgonów wzrosła o 6,4 proc. w porównaniu do 156 osób, które straciły życie w wyniku choroby w poprzednich siedmiu dniach, co niepokoi specjalistów.

W ostatnim analizowanym okresie przeprowadzono 324 660 testów laboratoryjnych w celu wykrycia choroby, a wskaźnik pozytywności wyniósł 6,4 procent, czyli o 0,5 punktu mniej niż 6,9 oszacowany w tej samej poprzedniej fazie, dodaje Fountain.

jf/ort

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *