Wojna, epidemie i zmiany klimatyczne – gospodarcze

Wojna, epidemie i zmiany klimatyczne - gospodarcze

Maximo Torero, główny ekonomista Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, powiedział w zeszły piątek, że współpraca regionalna jest niezbędna do przezwyciężenia skutków zmian klimatycznych, pandemii i wojny na Ukrainie na żywność i rolnictwo. Agencja (AFP), powstała w Quito w Ekwadorze. „Region zaczyna zdawać sobie sprawę, że musi współpracować i działać” – powiedział Torero w wywiadzie opublikowanym podczas konferencji FAO w Quito. „Obecność narodów karaibskich, małych wysp, które zwykle nie przybywały, a teraz przybywają, ponieważ mają bardzo poważny problem, jakim jest zmiana klimatu, jest imponująca” – powiedział Torero. Dodał, że kraje regionu borykają się również ze skutkami pandemii COVID-19 dla gospodarki oraz wojny między Rosją a Ukrainą, która wybuchła 24 lutego.

Wyzwaniem dla krajów jest osiągnięcie większej dywersyfikacji światowej produkcji i eksportu zbóż. Dlatego Ukraina i Rosja wpływają na nas, to samo dzieje się z nawozami. Musimy więc zobaczyć, jak na świecie są inne duże szopy” – powiedział.

Na otwarciu 37. Konferencji Organizacji Ameryki Łacińskiej i Karaibów FAO dyrektor organizacji Qu Dongyu powiedział, że wojna na Ukrainie zagraża światowemu bezpieczeństwu żywnościowemu ze względu na wysokie ceny żywności i nawozów. . Torero podkreślił zdolność regionu do produkcji żywności jako producenta „wysokiej wartości”.

„To obszar, który naprawdę może nakarmić świat, jeśli zgodzimy się zacząć działać lepiej, uzyskiwać lepsze informacje oraz przyspieszać rozwój informacji, technologii i innowacji” – powiedział.

Zaznaczył, że „rolnictwo okazało się bardzo odporne” w niesprzyjających warunkach.

ryzyko

Wojna na Ukrainie zagraża światowemu bezpieczeństwu żywnościowemu z powodu rosnących cen żywności i nawozów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.