Wojna i inflacja paraliżują światowy rynek pracy: MOP

Wojna i inflacja paraliżują światowy rynek pracy: MOP

ten Wojna na Ukrainie, inflacja i niestabilność finansowa zatrzymały ożywienie na rynku pracy Są one dalekie od poziomów sprzed pandemii, powiedziała w poniedziałek Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP).

Nowy Globalny Raport Monitorujący Zatrudnienie Międzynarodowej Organizacji Pracy szacuje, że: W pierwszym kwartale 2022 r. świat przepracował o 3,8% mniej godzin. w porównaniu do końca 2019 r., co oznacza, że ​​utrata miejsc pracy w porównaniu do stanu sprzed pandemii wciąż wynosi 112 mln etatów.

numer to zniknęło z 537 mln miejsc pracy w II kwartale 2020 roku, Najgorszy moment pandemii, ale oznacza wyraźne pogorszenie w porównaniu z końcem 2021 r., kiedy szacunkowa utrata miejsc pracy wyniosła 95 mln.

„Ożywienie utkwiło w martwym punkcie, a w niektórych miejscach nawet się odwróciło” – powiedział dyrektor generalny MOP Guy Ryder, który spodziewał się, że liczby te pogorszą się do 2022 r. i do drugiego kwartału, kiedy te liczby zostały zaprezentowane. Utrata pracy w ogóle W porównaniu do stanu sprzed pandemii oznacza to 123 miliony miejsc pracy.

„Obserwujemy również rosnącą i niebezpieczną rozbieżność w ożywieniu bogatych i biednych gospodarek, przy czym w wielu byłych krajach spodziewamy się pewnego ożywienia w tym kwartale, podczas gdy te ostatnie wskazują na stagnację lub spadek” – podkreślił.

Region Azji i Pacyfiku odnotowuje największe straty

Według regionu, który obecnie zawiera największą Niedobór pracy w stosunku do stanu sprzed pandemii Jest to region Azji i Pacyfiku (o 77 mln mniej), podczas gdy w Afryce jest to 16 mln mniej, w Ameryce 6,5 mln, aw Europie 10 mln.

Za drugi kwartał 2022 r. Oczekuje się, że Europa będzie jednym z krajów, w których deficyt ten wzrośnie najbardziejzlikwidowano do 18 milionów miejsc pracy, podczas gdy spodziewane są spadki w obu Amerykach (4,9 miliona) i Afryce (15,5 miliona), wynika z dokumentu Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Jak podkreślił Ryder, Poziom dochodów z pracy jeszcze się nie poprawił w porównaniu z tym, jaki był przed pandemiąTrzech na pięciu pracowników mieszka w krajach, w których wskaźnik ten jest nadal poniżej danych z 2019 r.

„Poglądy na siłę nabywczą i jakość życia tych pracowników są bardzo niepokojące w czasie, gdy oczekuje się, że inflacja utrzyma się na wysokim poziomie” – przeanalizował szef MOP.

Pogłębia się różnica między płciami

Organizacja zauważa również w swoim raporcie, że W czasie pandemii pogłębiła się różnica płci na rynku pracynadal rośnie: na całym świecie kobiety pracują średnio 18,9 godzin tygodniowo, zaledwie 57 procent średniej dla mężczyzn (33,4 godziny).

Aby spróbować wrócić na drogę do wyzdrowienia, zrobił MOP proponuje szereg środków, Wśród nich jest dostosowanie polityki makroekonomicznej w celu rozwiązania trudności związanych z inflacją i obsługą zadłużenia.

Wojna na Ukrainie spowodowała utratę 4,8 mln bezpośrednich miejsc pracy w tym kraju i oczekuje się, że wpłynie również na Rynki pracy Z krajów sąsiednich do przyjmowania uchodźców, takich jak Polska, Węgry, Rumunia, Mołdawia i Słowacja.

„Wpływ sankcji na Rosję może być bardzo negatywny dla krajów Azji Środkowej, z których pochodzi wielu pracowników migrujących na rosyjskiej ziemi” – podsumował Ryder.

Kuala Lumpur / wzmacniacz

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *