Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Armia izraelska powoduje dziesiątki ofiar śmiertelnych w nowych atakach na Khan Yunis, centrum jej ataku międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Armia izraelska powoduje dziesiątki ofiar śmiertelnych w nowych atakach na Khan Yunis, centrum jej ataku  międzynarodowy

Co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku godzin

Oto najważniejsze wiadomości na temat izraelskiego ataku wojskowego na Gazę i eskalacji na Bliskim Wschodzie o godzinie 20:00 w czwartek, 25 stycznia:

Czerwony Półksiężyc doniósł o atakach na szpital Khan Yunis, w którym mieści się jego ambulans, czwarty dzień z rzędu. Palestyński Czerwony Półksiężyc potępił czwarty dzień z rzędu ciągły atak izraelskich sił okupacyjnych na szpital Al Amal w mieście Khan Yunis (w południowej Strefie Gazy), gdzie znajduje się centrum pogotowia ratunkowego tej organizacji. Według organizacji pozarządowej na terenie wokół ośrodka medycznego dochodzi do „ciągłych bombardowań i strzelanin”. Jak podaje katarska sieć Al Jazeera, kontrolowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia Gazy poinformowało w czwartek, że w szpitalu Nassera, jedynym szpitalu, do którego nadal mogą się udać cywile w Khan Yunis, skończyła się żywność i środki przeciwbólowe. Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża ostrzegł w czwartek, że Strefie Gazy grozi „kompleksowe zamknięcie medyczne”.

Izrael wzywa ONZ do ewakuacji ośrodka dla uchodźców w Khan Yunis, gdzie wczoraj zginęło 15 osób. Organizacja Narodów Zjednoczonych potępiła żądanie Izraela dotyczące ewakuacji jednego ze swoich ośrodków w Khan Yunis (południowa Gaza), gdzie w wyniku wojny schroniły się setki osób wysiedlonych, a wczoraj szczególnie potępiła atak armii izraelskiej, który doprowadził do śmierć 12 osób. Co najmniej 75 osób zostało rannych, 15 z nich jest w stanie krytycznym. „Armia izraelska ma czas do godziny 17:00. [hora local, una hora menos en la España peninsular] Rzecznik Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyńskich (UNRWA) powiedział Agence France-Presse: „Dziś jest piątek, należy ewakuować schronisko”.

Izrael oskarża Światową Organizację Zdrowia o „zmowę” z Hamasem. Izrael w czwartek oskarżył Światową Organizację Zdrowia o „zmowę” z Hamasem, ignorując dokumenty potwierdzające, według Izraela, że ​​ta organizacja islamska wykorzystywała szpitale w Strefie Gazy do „celów terrorystycznych”. W przemówieniu podczas spotkania Zarządu Światowej Organizacji Zdrowia Ambasador Izraela przy ONZ w Genewie Merav Elon Shahar powiedział: „Nawet gdy przedstawiono im konkretne dowody na to, co działo się pod ziemią i na powierzchni, z bronią , centrali i zamkniętych pomieszczeń, Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała, że ​​„Przymykasz oczy, narażając na niebezpieczeństwo tych, których masz chronić”.

Przywódca rebeliantów Houthi powiedział, że będą kontynuować ataki na Morzu Czerwonym, dopóki Gazańczycy nie otrzymają większej pomocy. Abdel-Malik al-Houthi, przywódca jemeńskich rebeliantów, powiedział w czwartkowym przemówieniu telewizyjnym, że ataki na statki powiązane z Izraelem będą kontynuowane, dopóki naród palestyński w Gazie nie otrzyma potrzebnej pomocy humanitarnej. Dodał, według agencji informacyjnej Reuters, że nasz kraj będzie kontynuował swoją działalność, dopóki żywność i lekarstwa nie dotrą do mieszkańców Gazy. Tymczasem Stany Zjednoczone ogłosiły w czwartek wspólne sankcje z Wielką Brytanią na kluczowych przywódców Huti za wspieranie aktów terrorystycznych przeciwko żegludze handlowej na Morzu Czerwonym. Sankcje wymierzone są w cztery osoby, które wspierały niedawne ataki Houthi na statki handlowe na Morzu Czerwonym i w Zatoce Adeńskiej, obejmujące działania obejmujące wzięcie zakładników załóg cywilnych. Ze swojej strony wiceminister spraw zagranicznych Rosji Michaił Bogdanow spotkał się w czwartek w Moskwie z delegacją Houthi na czele z rzecznikiem ruchu Mohammedem Abdulem Salamem. Rosyjski MSZ stwierdził w oświadczeniu: „W tym kontekście kategorycznie potępiono ataki Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii na Jemen, które mogłyby zdestabilizować sytuację w skali regionalnej”.

Hamas potępia izraelski atak na miasto Gaza, w wyniku którego zginęło 20 cywilów oczekujących na pomoc humanitarną. Co najmniej 20 osób zginęło, a 150 zostało rannych w ataku na ludność cywilną, która ustawiała się w kolejce w mieście Gaza, w północnej enklawie palestyńskiej, oczekując na „pomoc humanitarną” – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Kondycja sektora kontrolowanego przez Hamas. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Ashraf Al-Qudra powiedział w czwartek, że izraelscy okupanci dokonali nowej masakry na tysiącach głodnych ust oczekujących na pomoc humanitarną na rondzie Kuwejtu w mieście Gaza.

Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi, że ponad połowa ludności Gazy żyje w zatłoczonych obozach w Rafah, na południu Strefy Gazy. Zintensyfikowany izraelski atak na Gazę, obecnie skoncentrowany na południu, zmusił ponad 50% populacji Gazy – szacunkowo 2,2 miliona ludzi – do ucieczki do Rafah, na dalekim południu tego obszaru, gdzie warunki przeludnienia „nie są odpowiednie. ” Bezpieczne” – jak stwierdziła dzisiaj Organizacja Narodów Zjednoczonych. Dodał: „Siły izraelskie w dalszym ciągu bombardują obszary, które jednostronnie zaklasyfikowały jako bezpieczne do ewakuacji, co potwierdza, że ​​w Gazie nie ma bezpiecznego miejsca (…) i zwiększa ryzyko dalszej eskalacji działań.” Wrogość w Rafah.” Codzienny raport Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (OCHA). Ministerstwo Zdrowia w Gazie, kontrolowane przez ruch Hamas, poinformowało w czwartek, że izraelski atak na od 7 października w Strefie Gazy zginęło 25 900 osób. Liczba ta oznacza o 200 osób więcej niż poprzedniego dnia. Ministerstwo podało również, że liczba dodatkowych infekcji osiągnęła 370, co oznacza, że ​​liczba ta wzrosła do ponad 64 110.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *