Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Co najmniej 150 Palestyńczyków zginęło w Strefie Gazy w wyniku izraelskich ataków w ciągu ostatnich 24 godzin | międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Co najmniej 150 Palestyńczyków zginęło w Strefie Gazy w wyniku izraelskich ataków w ciągu ostatnich 24 godzin |  międzynarodowy

Co wydarzyło się w piątek podczas wojny?

Oto najważniejsze wiadomości dzisiaj, w piątek, 29 grudnia, o godzinie 20:00:

Do miasta Rafah na południe od Strefy Gazy przybyło ponad 100 000 nowych wysiedleńców. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych co najmniej 100 000 osób wewnętrznie przesiedlonych ze Strefy Gazy przybyło w ostatnich dniach do Rafah, na południowym krańcu Strefy Gazy, uciekając przed nasileniem działań wojennych w Khan Yunis (południe) i Dajr al-Balah (w środku). codzienny raport na temat sytuacji w Gazie. Konflikt.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed obawami związanymi z chorobami zakaźnymi w Gazie. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus w piątek za pośrednictwem swojego konta X wyraził zaniepokojenie „rosnącym zagrożeniem” chorobami zakaźnymi w Gazie, zwłaszcza gdy coraz więcej mieszkańców Gazy jest zmuszonych do opuszczenia.

Republika Południowej Afryki oskarża Izrael o popełnienie ludobójstwa przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości. Republika Południowej Afryki zwróciła się w piątek do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości o wydanie pilnego postanowienia stwierdzającego, że Izrael naruszył swoje zobowiązania wynikające z Konwencji o ludobójstwie w swojej obecnej kampanii przeciwko Hamasowi w Gazie. Pretoria twierdzi, że działania Izraela w Gazie, które obejmują „zabijanie, powodowanie poważnych szkód fizycznych i psychicznych oraz narzucanie warunków życia w celu skalkulowanego zniszczenia fizycznego”, mają „ludobójczy charakter, ponieważ mają na celu zniszczenie znacznej części tej grupy. ” „Narodowy, rasowy i etniczny Palestyńczyk”.

Izrael twierdzi, że rozszerza swoją działalność w Khan Yunis. Armia izraelska potwierdziła w piątek, że jej siły rozszerzają swoje działania w rejonie Khan Yunis w południowej Strefie Gazy, gdzie – jak twierdzi – w ciągu ostatnich kilku godzin zabiły „dziesiątki” bojowników. Rzecznik wojskowy oświadczył w oświadczeniu: „W ciągu ostatniego dnia w kilku starciach wyeliminowano dziesiątki terrorystów za pomocą nalotów, ognia snajperskiego i czołgów”.

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców potępia izraelski atak na jeden z jej konwojów. Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA) poinformowała w piątek, że armia izraelska otworzyła ogień do jednego ze swoich konwojów z pomocą humanitarną w Strefie Gazy, nie powodując żadnych ofiar. Tom White, dyrektor UNRWA w Gazie, powiedział w przesłaniu na kanale X: „Izraelscy żołnierze otworzyli ogień do konwoju z pomocą powracającego z północnej Gazy, który jechał trasą wyznaczoną przez armię izraelską”.

Rada Bezpieczeństwa ONZ omawia sytuację na Zachodnim Brzegu. Rada Bezpieczeństwa ONZ zorganizuje w piątek otwartą odprawę, aby omówić szybką eskalację konfliktu na Zachodnim Brzegu, w szczególności przemoc ze strony ekstremistycznych osadników wobec mieszkańców Palestyny ​​oraz doniesienia o nalotach armii izraelskiej na kilka miast w okolicy. .

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *