Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Izrael kontynuuje ataki w północnej i południowej Strefie Gazy pomimo wezwań do zawieszenia broni międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Izrael kontynuuje ataki w północnej i południowej Strefie Gazy pomimo wezwań do zawieszenia broni  międzynarodowy

Wyższy rangą urzędnik Hamasu sugeruje, że milicja może uznać Państwo Izrael

Wyższy rangą urzędnik Hamasu zasugerował w czwartek, że ruch palestyński mógłby podjąć krok w kierunku uznania Państwa Izrael, aby pomóc zakończyć toczącą się wojnę w Gazie i zakończyć podział władz palestyńskich. Od 2007 roku Gaza jest kontrolowana przez Hamas, grupę uważaną za terrorystyczną przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską, po krótkiej wojnie domowej z rządzącą Zachodnim Brzegiem Autonomią Palestyńską pod przywództwem Mahmouda Abbasa.

W wypowiedziach L do ekranu„Należy przestrzegać oficjalnych dyrektyw” – mówi Musa Abu Marzouk, pośrednik na Bliskim Wschodzie założony przez arabsko-amerykańskiego biznesmena mieszkającego w Stanach Zjednoczonych, uważanego za zastępcę dowódcy politycznego ramienia Hamasu mieszkającego w Katarze. Oficjalne wytyczne są takie, że OWP uznała państwo Izrael.” Organizacja Wyzwolenia Palestyny ​​jest organizacją uznaną na arenie międzynarodowej, do której należy większość organizacji palestyńskich, w tym Fatah, który stoi na czele Autonomii Palestyńskiej, z wyjątkiem Hamasu i Islamskiego Dżihadu. W 1993 r. pod przywództwem Jasera Arafata, historycznego przywódcy palestyńskiego, który negocjował Porozumienia z Oslo, uznał istnienie państwa Izrael i wyrzekł się terroryzmu jako środka do osiągnięcia państwowości palestyńskiej. W zamian Izrael uznał Organizację Wyzwolenia Palestyny ​​za rozmówcę i przedstawiciela narodu palestyńskiego.

Kontrolujący Strefę Gazy Hamas dotychczas odmawiał uznania Państwa Izrael, a w swoim statucie założycielskim z 1988 r. za swój cel postawił jego „zniszczenie” i utworzenie państwa palestyńskiego na ziemiach historycznej Palestyny. Grupa Islamska przedstawiła jednak w 2017 r. nową platformę polityczną, w której zaakceptowała pomysł utworzenia państwa Palestyna na granicach z 1967 r., ze stolicą w Jerozolimie Wschodniej, zgodnie z rozwiązaniem dwupaństwowym, które Stany Zjednoczone Stany wspierają. Narody.

Oświadczenia Abu Marzouka nadchodzą ponad dwa miesiące po izraelskim ataku wojskowym na Gazę, po atakach przeprowadzonych przez Hamas w dniu 7 października na południowy Izrael, w wyniku których zginęło około 1200 osób, a około 240 zostało porwanych, według danych dostarczonych przez władze izraelskie . Władze Strefy Gazy kontrolowanej przez Hamas odnotowały dotychczas ponad 18 600 zabitych i 50 500 rannych, a także ponad 260 Palestyńczyków zabitych w operacjach sił bezpieczeństwa i atakach osadników na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *