Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Izrael zaostrza ostrzeżenia skierowane do rządu libańskiego w związku z atakami Hezbollahu międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Izrael zaostrza ostrzeżenia skierowane do rządu libańskiego w związku z atakami Hezbollahu  międzynarodowy

Światowa Organizacja Zdrowia potępia przepełnienie szpitali w południowej Gazie i ostrzega przed pogorszeniem się sytuacji

Dziś, w środę, Światowa Organizacja Zdrowia w długim oświadczeniu potępiła trudną sytuację, jakiej doświadczają szpitale w południowej Strefie Gazy po wczorajszej wizycie jej zespołów w szpitalach Al-Shifa na północy i szpitalu Al-Shifa. Nadzieja na południu. Ten ostatni ośrodek jest zależny od Palestyńskiego Czerwonego Półksiężyca.

Według wczorajszego raportu Czerwonego Półksiężyca Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła, że ​​w szpitalu Al Amal Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła, że ​​izraelskie ataki doprowadziły do ​​wyłączenia szpitalnej wieży radiowej. Sprzęt ten jest niezbędny do komunikacji z karetkami pogotowia ratunkowego ze względu na nieprawidłowości w systemie łączności w tym sektorze. Organizacja Narodów Zjednoczonych podała również, że na obszarze liczącym ponad półtora miliona mieszkańców i uchodźców działa tylko pięć z dziewięciu karetek pogotowia ratunkowego znajdujących się w ośrodku.

„Nasz personel zgłosił, że nie można było przejść przez szpital bez nadepnięcia na pacjentów i tych, którzy schronili się w ośrodku” – głosi oświadczenie WHO. „W szpitalu i pobliskich budynkach pozostało już tylko kilka toalet dla uchodźców, pacjentów i personelu”. Według Światowej Organizacji Zdrowia 14 000 osób ucieka się do nadziei, a liczba ta wzrasta do 50 000 w fazie zdrowienia.

Organizacja ostrzegła, że ​​sytuacja będzie się pogarszać. Dodał: „Nasz personel był świadkiem, jak dziesiątki tysięcy ludzi uciekało pieszo, samochodami lub na osłach przed ciężkim bombardowaniem centralnej części Strefy Gazy i Khan Yunis i szukało schronienia w tymczasowych schronach po stronie rzeki droga.” Wyjaśnia. Uwaga. Rick Peppercorn, przedstawiciel organizacji w Gazie i na Zachodnim Brzegu, wyjaśnił: „Światowa Organizacja Zdrowia jest niezmiernie zaniepokojona faktem, że ten nowy przepływ ludzi doprowadzi do dalszej presji na i tak już przeciążone placówki opieki zdrowotnej na południu”. Dodał: „To przemieszczenie doprowadzi do większego zatłoczenia, zwiększy ryzyko chorób zakaźnych i utrudni niesienie pomocy”.

Szczególnie niepokojąca jest sytuacja w Nasser Medical Complex, głównym szpitalu w Khan Yunis i południowej Strefie Gazy, który otrzymał ostrzeżenia od sił izraelskich żądających ewakuacji obszaru otaczającego kompleks. „To scenariusz, który widzieliśmy już wiele razy na północy [de la Franja]„Kiedy działania wojskowe stają się bardziej intensywne, karetki pogotowia, pacjenci, personel, WHO i jej partnerzy nie mają dostępu” – wyjaśnił Pepperkorn. Ten główny szpital przestanie działać. Gaza nie może sobie pozwolić na utratę kolejnych szpitali”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *